Gol “karambolesk” në Londër, tifozët e West Ham në festë

West Ham ka kaluar në epërsi në sfidën shtëpiake ndaj Bournemouth. Skuadra londineze, në nevojë për pikë për t’iu larguar vendeve të fundit, ka zhbllokuar takimin në limitet e pjesës së parë.

Kurt Zouma dërgoi me kokë topin në rrjetën kundërshtare pas një rrëmuje në zonë, gol që u konfirmuar edhe nga teknologjia VAR, pavarësisht protestave të miqve për një prekje me dorë.
Festë në “London Stadium” dhe avantazh tepër i rëndësishëm për skuadrën e David Moyes, që kërkon rikthimin te tri pikët në kampionat pas dy transfertave ndaj Liverpoolit dhe Southamptonit, në të cilat mori vetëm një pikë.

Top ChannelLexo me shume