Grushti i ngritur ndaj arbitrit, vjen ndjesa e CR7: pas kartonit të kuq, telefonata për ministrin_6639fa9ec0d30.jpeg

Grushti i ngritur ndaj arbitrit, vjen ndjesa e CR7: pas kartonit të kuq, telefonata për ministrin

Fillimisht gjesti i shëmtuar, më pas ndjesa e kërkuar ministrit të Arabisë Saudite. Ky është Cristiano Ronaldo, të pëlqen ose jo, nëse mund të thuhet kështu. Një lojtar plot talent, por që siç rrëfeu trajneri i tij Jorge Jesus, nuk është mësuar të humbasë. CR7 ishte protagonist i një incidenti të shëmtuar në fushë gjatë gjysmëfinales së Superkupës së Arabisë. Sulmuesi i Al Nassr goditi me bërryl një kundërshtar dhe u përjashtua menjëherë.
Në mosmarrëveshje të plotë me arbitrin e ndeshjes, i ironizuar disa herë nga portugezi me një sërë duartrokitjesh, CR7 u sanksionua me një skualifikim prej dy ndeshjesh dhe një gjobë prej 20,000 rialësh, gjë që ndoshta e bëri atë të bënte një hap prapa. Sipas Arriyadiyah, Ronaldo telefonoi ministrin saudit të Sportit, Abdulaziz bin Turki Al-Faisal, për të kërkuar falje për atë që ndodhi. Nuk është hera e parë që ndodh dhe ndoshta nuk do të jetë e fundit, por ndërkohë Cristiano Ronaldo është rikthyer të mendojë për fushën, duke lënë pas vetes kritikat që ka pësuar.

Red Card to Cristiano Ronaldo. Al Hilal are the most corrupt team in the world. pic.twitter.com/DgeR2TH6Ju
— Preeti (@MadridPreeti) April 8, 2024

Burimi