Guardiola nuk i beson Liverpool: Janë të njëjtët

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka folur në një konferencë për shtyp dy ditë para ndeshjes së Anfield kundër Liverpoolit.

Reds tashmë 13 pikë prapa qytetarëve të vendit të dytë.

“Nëse do të më kishit bërë këtë pyetje 10 ditë nga fundi, do të thosha se Liverpooli nuk mund të marrin majën e kampionatit.

Por në fazën aktuale dhe me një Botëror në mes gjithçka mund të ndodhë. Unë i di cilësitë që kanë, ka qenë gjithmonë një ndeshje e vështirë dhe nuk pres asgjë tjetër”.

“Deri para disa muajsh Liverpool ishte në garë për katër tituj, i njëjti ekip, me të njëjtin trajner. Pres gjithmonë më të mirën prej tyre”. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume