Horoskopi 17 Tetor 2022

Dashi

Koka juaj do të jetë mjaft e qartë sot dhe komentet tuaja të mprehta do të priten me. Buzëqeshja juaj do të kënaqë këdo që do të takoni. Mos kini frikë t’i tregoni ndjenjat tuaja atyre që kanë nevojë t’i dëgjojnë ato. Përqendroni energjinë tuaj tek ata që doni. Zemra juaj është e ngrohtë dhe bujare, ndaj ndajeni atë me njerëzit e tjerë sot.

Demi

Mos bëni kërkime shumë të thella sot. Besojuni njerëzve më shumë se zakonisht. Do të kuptoni se gjërat shkojnë shumë më mirë nëse i qaseni nga një pozicion neutral ose pozitiv dhe jo akuzues. Dëgjoni njerëzit që ju interesojnë më shumë. Ata po përpiqen të përcjellin informacione të rëndësishme. Ju mund të mos dëshironi t’i dëgjoni tani, por në planin afatgjatë, është në interesin më të mirë të të gjithëve që ta bëni.

Binjakët

Ju mund ta shihni të arsyeshme ta bëni një udhëtim të shkurtër sot. Ndoshta duhet të dilni nga shtëpia dhe të shëtisni nëpër qytet. Përpiquni t’i ofroni trurit tuaj një realitet të ri. Është koha për të zgjeruar dhe eksploruar. Do keni dëshirë për të parë vende të reja dhe të përjetoni gjëra të reja, qoftë fizikisht apo mendërisht. Ndoshta një vend i shenjtë fetar ose një vend i qetë me pemë është ajo që ju nevojitet.

Gaforrja

Mendja juaj mund të stimulohet sot, ndaj qëndroni vigjilentë dhe të hapur ndaj informacioneve të reja. Nëse ndiheni të lodhur, bëni një sy gjumë të shkurtër. Është më mirë të veprosh me shpejtësi maksimale dhe kapacitet të plotë sesa ta kalosh ditën pa bërë gjë. Mos u mbështetni në stimulues të jashtëm si për shembull kafeina. Këto gjëra do të mashtrojnë trupin tuaj dhe do të dëmtojnë sistemin tuaj nervor.

Luani

Komunikimi juaj do jetë një nga pikat e forta sot  ndaj përfitoni nga kjo dhe nxirreni fjalën. Është e rëndësishme për ju që të krijoni lidhje me njerëz të tjerë tani. Veproni me instinktet tuaja dhe mos ngurroni të hyni në debate. Fjalët dhe toni i zërit tuaj janë shumë bindës. Ju mund t’i shisni çdo gjë kujtdo sot.

Virgjëresha

Mos lejoni që frika e dështimit ose frika e suksesit t’ju mbajë prapa. Edhe pse mund të ndjeni të fshiheni dhe të merrni rrugën më të lehtë, ju mund të sakrifikoni qëllimin tuaj të vërtetë kur ta bëni këtë. Bëhuni lider në vend që të ndiqni liderin. Largojeni veten nga çdo frikë dhe merrni kontrollin e fatit tuaj.

Peshorja

Mendimet e fuqishme po kalojnë nëpër trurin tuaj. Do të zbuloni se ky informacion mund të transformohet. Çelësi është të mësoni nga të tjerët dhe të përfshini pikëpamje të kundërta në gjendjen tuaj mendore. Mos e shpërfillni automatikisht mendimin e tjetrit vetëm sepse bie ndesh me besimet tuaja. Puna ekipore është çelësi i suksesit sot.

Akrepi

Informacioni që vjen sot mund të jetë jo i besueshëm. Mund të jetë e vështirë për ju të mbani një kontroll të fortë mbi mesazhet që merrni. Mbani në mend se ka përgjigje të rëndësishme që duhet të dëgjohen. Këto përgjigje do t’ju vijnë kur nuk i prisni. Mbajeni mendjen tuaj të hapur ndaj mundësive të reja dhe rruga do të hapet dhe do të bëhet e qartë. Mos e kompromentoni vetëdijen tuaj me substanca abuzive.

Shigjetari

Tregohuni të kujdesshëm që të mos manipuloheni nga një person tjetër sot. Është e mundur që dikush po ju nxit të veproni në një mënyrë të caktuar. Mos bini në këtë kurth dhe mendoni për veten tuaj. Mendja juaj është e ndjeshme dhe e pambrojtur tani. Përdorni sytë dhe veshët tuaj si një filtër dhe mos lejoni që njerëzit të shkarkojnë ligësinë e tyre mbi ju.

Bricjapi

Informacioni që merrni sot mund t’ju shqetësojë. Ju luani një rol të barabartë në çdo mosmarrëveshje. Nëse doni të promovoni paqen dhe harmoninë, fjalët dhe gjuha e trupit tuaj duhet ta tregojnë këtë. Nëse paqja dhe harmonia nuk janë qëllimi juaj përfundimtar, mund t’ju duhet të shikoni brenda vetes për të eksploruar arsyet pse.

Ujori

Fjalët tuaja sot kanë një fuqi të madhe, ndaj kini kujdes se si i përdorni. Ju mund të përfundoni duke manipuluar zgjedhjet e tjetrit nëse nuk jeni të kujdesshëm me sjelljen tuaj. Sigurohuni që t’u jepni të tjerëve lirinë dhe fuqinë për të vendosur gjërat vetë. Jini të hapur dhe të sinqertë për të gjitha faktet që mund të ndikojnë në vendimet e tyre në çfarëdo mënyre.

Peshqit

Përgjigjet mund të mos jenë të qarta sot. Ata ndoshta nuk do të vendosen në mënyrë të rregullt dhe të organizuar. Dilni në ajër të pastër dhe bashkohuni me miqtë për një xhiro të gjatë me biçikletë. Ndjeni erën që fryn nëpër flokët tuaj në majë të një maje mali. Përgjigja rrjedh nëpër ajrin përreth jush. /tvklan.al

Lexo me shume