Horoskopi 20 Tetor 2022

Dashi

Qëndrimi juaj prej në rock star mund të jetë bërë pak i vjetër tani. Njerëzit nuk do të të japin vëmendje gjithmonë. Çdo person në botë është i veçantë, ndaj përpiquni të mos silleni sikur të jeni i vetmi në këtë planet. Ndihmoni një fëmijë të blejë një lodër të re sot ose ndihmoni një mik të zgjedhë një këmishë të re. Bëni diçka për të tjerët në vend që të prisni gjithmonë që njerëzit të bëjnë për ty.

Demi

Anija juaj më në fund po vjen në port pasi ka qenë jashtë në det të trazuar për kaq shumë kohë. Është koha për të ankoruar anijen për pak kohë. Relaksohuni dhe eksploroni zonën. Nuk ka asgjë të keqe të zbresësh nga anija. Ju mund të mos e kuptoni se sa shumë ju ka munguar toka deri më tani. Mendoni se sa mirë është të jesh sërish i qëndrueshëm.

Binjakët

Ju vazhdoni të qëndronin nivele të larta përsa i përket sukseseve tuaja. Mbani këto nivele duke ruajtur gjykimin e mirë.Mos lejoni që gjërat të dalin shumë jashtë kontrollit sot. Është e rëndësishme që të ruani pak stabilitet gjatë gjithë kohës.

Gaforrja

Për fat të mirë, dita e sotme plotëson nevojat dhe dëshirat tuaja. Ju nuk duhet të punoni shumë për të marrë atë që dëshironi. Gjërat duhet të vijnë tek ju natyrshëm. Ju mund të pyesni veten pse u stresuat më parë për ato që tani ju duken çështje të vogla. Largojeni shqetësimin që e ruani brenda shpirtit tuaj.

Luani

Punoni për të arritur një unitet më të mirë mes jush dhe njerëzve përreth jush. Mund të ndodhë që disa njerëz në rrethin tuaj të miqve ndihen disi të tjetërsuar në një mënyrë ose në një tjetër. Ndoshta ata nuk ndihen sikur përshtaten me pjesën tjetër të grupit. Kujtojuni vetes dhe të tjerëve se secili është unik dhe se të gjithë duhet të pranohen në mënyrë të barabartë pavarësisht dallimeve individuale.

Virgjëresha

Do të ndiheni shumë më mirë me veten nëse i përfundoni gjërat sot. Mund ta shijoni këtë ditë duke qenë dembelë, por nuk do të ndiheni aq mirë kur të vijë nata dhe të kuptoni se nuk keni arritur asgjë. Përdoreni ditën në mënyrë produktive në mënyrë që të keni një ndjenjë përmbushjeje deri në mbrëmje.

Peshorja

Ju duhet të pushoni sot. Si një varkë me vela në oqean, ju jeni përplasur së fundmi nga të gjitha turbulencat. Presioni mbi ju ka qenë i jashtëzakonshëm. Mendoni për të tërhequr velat tuaja në gjysmështizë në mënyrë që të bëni një pushim. Mund të mos ecni aq shpejt si më parë, por do të zbuloni se kjo është pikërisht ai pushim që ju nevojitet për të përfunduar udhëtimin.

Akrepi

Mendimi juaj është i prirur të jetë mjaft i qartë dhe racional sot. Kjo është veçanërisht e rëndësishme pasi të tjerët do të kërkojnë mendimet dhe opinionet tuaja për një çështje të caktuar. Njerëzit besojnë se mund të marrin një përgjigje të drejtë dhe të sinqertë nga ju, ndaj mos i zhgënjeni. Mendoni qartë për secilën situatë përpara se të jepni këshillën tuaj. Do të zbuloni se ia vlen përpjekja.

Shigjetari

Duke qenë rreth njerëzve negativë dhe të rrëmbyer, ju mund t’i merrni pa dashje këto zakone. Kini kujdes me bashkëpunëtorët tuaj, sepse do të zbuloni se të tjerët ju gjykojnë sipas shoqërisë që mbani, veçanërisht nëse filloni të flisni si ata. Sigurohuni që të mbani një qëndrim respektues dhe sjellje të duhura, pavarësisht se me kë shoqërohesh.

Bricjapi

Ju mund të ndiheni sikur bota po ju nënshtrohet në shumë mënyra sot. Mund të ndodhë që kohët e fundit keni gërmuar shpellën tuaj të vogël për t’u zvarritur dhe për të qenë i sigurt nga bota e jashtme. Kuptoni se sa më thellë të gërmoni në terrene të paqëndrueshme, aq më të paqëndrueshme janë muret. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, ka të ngjarë që të rrëzohen mbi ju.

Ujori

Mos harroni se ju mund të qëndroni në krye vetëm për sa kohë që të tjerët rreth jush mbështesin personalitetin dhe aftësitë tuaja drejtuese. Shmangni rebelimin duke u kujdesur për njerëzit në jetën tuaj në vend që thjesht të përpiqeni të drejtoni jetën e tyre. Përfitoni respekt me fjalë të mira dhe me një qëndrim të ndjeshëm sesa duke zbatuar rregullore të ashpra që kufizojnë dhe përkeqësojnë.

Peshqit

Nuk duhet të keni asnjë dyshim në mendjen tuaj se si duhet të silleni. Mos lejoni që vetë-dyshimi t’ju pushtojë. Mendja juaj është e ndjeshme dhe vigjilente, ndaj besoni. Merrni drejtimin kur ndiheni të sigurt për një situatë. Sigurohuni që të hani shumë ushqime të pasura me proteina. Ata do t’ju ndihmojnë të stabilizoheni dhe t’ju sjellin një hap tjetër më afër realizimit të ëndrrave tuaja. /tvklan.al

Lexo me shume