Horoskopi për ditën e sotme 14 maj 2024

DashiTë lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të martën tregohuni të kujdesshëm për gjërat e mbetura pa thënë në dashuri, sepse ato mund të prishin një marrëdhënie. Në punë gjithçka po shkon mirë dhe madje dëshironi të bëni edhe më shumë. Megjithatë, përpiquni të mos e teproni përndryshe rrezikoni të debatoni me kolegët dhe eprorët.
DemiTë lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Të martën kjo hënë e bukur në qiell vazhdon t’ju japë mbështetje në dashuri. Në punë është më mirë të mos humbisni kohë, përpiquni të punoni më shumë. Do të arrini gjëra të mëdha
Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të martën duhet pak më shumë kujdes me të tjerët dhe veçanërisht me partnerin. Ka disa pengesa në punë, por me kalimin e kohës do të mund të ecni përpara.
Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të martën duhet të përpiqeni të mos fajësoni shumë të tjerët, hidhini fajin këtë herë. Keni shumë ambicie në punë por zbatimi i të gjithave do të marrë pak kohë.
Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të martën nuk është dita ideale për ndjenjat, kushtojini vëmendje disa diskutimeve që mund të zhvillohen me partnerin. Në punë ka një ekuilibër të mirë por duhet të përpiqeni të mos e lini të shembet.
Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Të martën kjo ditë ofron shumë emocione ndaj lëre veten. Përfitoni nga kjo sepse ditë të tilla ndodhin rrallë. Për sa i përket punës, përpiquni të shkëputni dhe rimbushni bateritë.
Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të martën duhet të hapeni pak më shumë me të tjerët edhe sepse dashuria është afër. Në punë kushtojini vëmendje disa kolegëve. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit. Cdo gjë është në rregull.
Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të martën duhet të qëndroni të qetë në dashuri edhe nëse nuk është vërtet pika juaj e fortë kur jeni në grahmat e emocioneve. Në punë jeni të admiruar nga të gjithë, vazhdoni kështu.
Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të martën është ende një periudhë disi konfuze në dashuri dhe yjet nuk ndihmojnë në këtë këndvështrim. Ka një problem të vogël në punë që po ju ngadalëson. Jo të gjithë donutët vijnë me një vrimë, por ju dini si të bëni ato me shije.
Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të martën përpiquni të mos jeni shumë posesiv në dashuri sepse partneri juaj po i ndjen efektet. Një lajm interesant ka mbërritur në punë që nga fundi i muajit.
Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të martën hapuni më shumë në dashuri dhe deklaroni ndjenjat tuaja. Nuk është një moment rozë në punë, por do të jetë më mirë nga java e ardhshme. Do të shihni që gjithçka do të shkojë mirë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.
Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të martën përpiquni të qëndroni të qetë në dashuri sepse pavarësisht disa blloqeve të vogla dielli do të shkëlqejë sërish. Nëse ka pasur polemika dhe diskutime, bisedoni dhe kërkoni një marrëveshje. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit. Jeni shumë të stimuluar në punë, vazhdoni kështu. Mundësi të shkëlqyera në të gjitha frontet.

Burimi