Iniesta emëroi idhullin e tij në fillim të karrierës së tij profesionale

Futbollisti legjendar spanjoll Andres Iniesta emëroi idhullin e tij në fillim të karrierës së tij profesionale.

“Në rininë time, Pablo Aimar ishte idhulli im, ishte gjithmonë veçanërisht bukur ta shihja atë duke luajtur”, tha kampioni i botës dhe i Europës, fjalët e të cilit citohen nga TyCSports.

Iniesta ka folur edhe për rikthimin e mundshëm të Lionel Messit te Barcelona. Sipas tij, është e vështirë të bëhesh sërish lojtar Barcelonës, megjithatë ai beson në një përfundim të tillë.

Kujtojmë se pas largimit nga Barcelona, ​​Andres u transferua te japonezët e Vissel Kobe, ku performon që nga viti 2018. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume