Intervista e paprecedent e Terzic, gazetar ishte Del Piero: tekniku i Dortmund i kërkon… një selfie_6639fa5a7747f.png

Intervista e paprecedent e Terzic, gazetar ishte Del Piero: tekniku i Dortmund i kërkon… një selfie

Një foto me Alex Del Piero. Do ta donte çdo tifoz i Juventus, por në përgjithësi pothuajse të gjithë tifozët e futbollit. Këtë e ka dëshmuar edhe Edin Terzic, trajneri i Borussia Dortmund. Tekniku gjerman, pas humbjes në ndeshjen e Champions League kundër Atlético Madrid, ka folur për CBS Sport. Megjithatë, ai që e ka intervistuar nuk ka qenë një i çfarëdoshëm, por vetë ish-kapiteni i Juventus. Një legjendë dhe një ikonë e njohur botërisht, aq sa Terzic, pasi mbaruan pyetjet, i kërkoi… një selfie. Ashtu siç do të kishte bërë çdo tifoz.
BORUSSIA DORTMUND, SHUMË PROBLEME DIFENSIVE
Ishin 90 minuta të vështira që gjermanët përjetuan në Civitas Metropolitano. Borussia humbi 2-1 ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League kundër Atlético Madrid të Simeone. Gjermanët i dhanë efektivisht fitoren Colchoneros me dy katastrofa në mbrojtje (e para me portierin Kobel dhe Maatsen si protagonistë, e dyta me Hummels dhe Schlotterbeck). Goli i vonë i Haller ringjalli shpresat e Dortmund dhe gjallëroi mbrëmjen e teknikut, i cili më pas pati një “shans” të lakmueshëm.
SELFIE ME DEL PIERON
Gjatë intervistave me stacione të ndryshme televizive, Terzić foli edhe për CBS Sport, ku Del Piero është opinionist në netët e Champions League. E ka qenë ish-kapiteni i Juventus që i ka bërë pyetjet e fundit teknikut gjerman, i cili është përgjigjur normalisht. Por pasi mbaroi, dhe pas përshëndetjeve rituale (përfshirë shtrëngimin e duarve), Terzic u kthye për t’i kërkuar një selfie legjendës bardhezi, i cili ia plotësoi menjëherë kërkesën dhe, më pas, në studio, kur u pyet për këtë temë, ai zbuloi: “Ne ndamë disa mendime rreth të kaluarës sonë, veçanërisht në lidhje me Dortmund, duke qenë se kam luajtur disa herë atje”.

Del Piero is such a legend that even the coaches he interviews ask him for a selfie ❤️🤳 @CBSSportsGolazo
pic.twitter.com/vEdZR3Xokz
— Italian Football TV (@IFTVofficial) April 11, 2024

Burimi