ITALIA Interi tani është në kërkim të zëvendësuesit të Skriniar

Situata e vazhdimësisë po përgatitet nga Interi në rast të largimit të Milan Skriniar. Nerazzurrët, duke dashur t’i paraprijnë zhvillimeve, tashmë kanë filluar të kërkojnë qendërmbrojtësin e ri të tyre me Muktar Diakabi të Valencias dhe Tangi Kouassi të Sevillas që janë në plan të parë.

Kujtojmë se Skriniar prej kohësh është në “radarin” e Paris Saint-Germain, i cili tashmë ka paraqitur një propozim për blerjen e tij.

Rasti i Diakbitraportohet se sipas mediave franceze do të jetë më dominuesi pasi kontrata e portierit 23-vjeçar francez skadon verën e ardhshme dhe lojtari do të jetë i lirë të negociojë me cilindo ekip që dëshiron. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume