Jo vetëm Italia, Shqipëria gjatë nëntorit konfirmon edhe një tjetër miqësore  

Deri më tani kombëtarja “kuqezi” kishte konfirmuar dy sfida miqësore, fillimisht me Arabinë Saudite këtë muaj dhe më Italinë në muajin nëntor.

Mirëpo këto nuk do të jenë të vetmet, pasi Federata Shqiptare e Futbolli së fundmi ka konfirmuar edhe një tjetër miqësore, ku përball do të kemi Armeninë.

Ndeshja do të luhet po në “Air Albania” tre ditë pas ndeshjen me “axurrët” pra në datën 19 nëntor./abcnews.al

Lexo me shume