Joao Felix dëshiron largimin nga Atletico, Manchester United shfaq interes

Marrëdhënia mes Diego Simeone dhe Joao Felix është përkeqësuar.

Jo vetëm pas ndeshjes ndaj Brugge, kur portugezi bëri nxehmjen e më pas nuk u aktivizua, por që kohë më parë. Përë këtë arsye, sipas “A Bola”, ish-lojtari i Benfica dëshiron të largohet nga Atletico Madrid që në janar.

Felix së bashku me agjentin e tij Mendes do të kërkojnë një akomodim të ri këto javë. Një mundësi përfaqësohet nga Manchester United, sipas gazetës portugeze./h.ll/abcnews.al

Lexo me shume