Juventus planifikon rikthimin e Chiesa, ka dy mënyra të ndryshme

Juventus aktualisht është duke planifikuar rikthimin e Federico Chiesa në fushën e lojës.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, dy janë mundësitë që kjo të realizohet. E para ësht një testim në një miqësore të përjavshme dhe e dyta është thirrja në ndeshjen e radhës në kampionat përballë Empolit, ose të luajë me ekipin e të rinjve të premten kundër Cagliarit.

Nëse kjo hipotezë e fundit realizohet me sukses, Chiesa do të ishte i gatshëm të aktivizohej në Serie A./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume