Juventusi mund të bëhet ende kampion. Ka dy arsye për këtë

A mund të luftojë Juventusi për titull këtë sezon?

Disa javë më parë, edhe optimisti më i flaktë do t’i ishte përgjigjur negativisht kësaj pyetjeje. Por situata po ndryshon. Tani te Juventus janë mjaft të aftë për të konkurruar për Scudetton, ka dy arsye për këtë.

Arsyeja e parë ka të bëjë me performancën atletike. Skuadra e Allegrit nis të shënojë dhe të fitojë, ndërsa Juventusi nuk ka pësuar humbje në dy takime radhazi. Duket befasuese nëse merren parasysh ndeshjet e mëparshme.

Arsyeja e dytë është se lojtarët kryesorë po kthehen në aksion. Të mos harrojmë se në startin e sezonit, Juventus luajti pa lojtarë të rëndësishëm për skuadrën. Së shpejti do të shohim Chiesa dhe Pogba në fushë, të cilat kanë munguar në ndeshjet e mëparshme. Ne presim edhe rikthimin e Bremerit dhe Di Marias.

Për momentin, Juventusi është shtatë pikë prapa vendit të parë.

Sidoqoftë, Juventusi ka fituar një ritëm mbresëlënës në takimet e fundit. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume