“Kam pasur oferta nga klube të mëdha”, Joaquin: Nuk e doja mamanë në stadium, ajo zihej me të gjithë

Joaquin Sanchez rrëfeu për mediet spanjolle se nuk ndihej “rehat” kur nëna e tij shkonte ta shihte në fillimet e tij si futbollist, në Puerto de Santa Maria, në stadium.

“Nuk më pëlqente që ajo të më shihte të luaja sepse zihej me të gjithë. Babai im i tha, nuk do të çoj askund tjetër, je e tmerrshme. E gjora ia kanë acaruar nervat”,-tha Joaquin.

Veç kësaj, ai ka folur edhe për mundësitë dhe klubet e tjera që e kanë kërkuar përveç Real Betis.

“Kam pasur mundësinë të luaj në skuadra të mëdha. Të fitoj dyfishin dhe trefishin. Por gjithmonë kam zgjedhur lumturinë time”-tha ia.

Lexo me shume