Kante shqetëson Francën, Deschamps dëshiron ta ketë në Katar pas mungesës së Pogba

Franca dhe Didier Deschamps janë të shqetësuar për gjendjen e Kante.

Fillimi i sezonit të mesfushorit të chelsea u ndikua nga një sërë problemesh fizike dhe tani lojtari ka pësuar një rikthim, që do ta mbajë jashtë për rreth dy javë.

Prandaj ai do të rikthehet pak ditë para datës 9 nëntor, ditë në të cilën trajenri do të nxjerrë listën e loijtarëve të thirrur për Botërorin. Pas humbjes së Pogba, Deschamps shpreson të mos ketë mungesën tjetër të rëndësishme, atë të Kante./h.ll/abcnews.al

Lexo me shume