Arkiva për: "Aktualitet"
4460 rezultate u gjendën
Dyshohet se kthyen shtëpinë në bazë përpunimi droge, arrestohen babë e bir_6651ccb2eb2ed.jpeg

Babë e bir janë arrestuar në Lushnje pasi akuzohen se e kishin kthyer shtëpinë në një bazë për përpunimin dhe përgatitjen e dozave të drogave të forta të cilat më pas shiteshin në afërsi të shkollave, në lokale dhe ambiente të ndryshme. Në një njoftim për mediat, policia bën me...
Bashkive iu rritën kostot me 9.9 miliardë lekë, shpenzuan më shumë për paga e sigurime shoqërore_6651ccae99caa.jpeg

Të dhënat e raportit të qeverisjes vendore kanë dalë në konkluzionet, se vitin që lamë pas bashkive iu rritën shpenzimet për shkak të politikave të reja të pagave të administratës. Referuar raportit theksohet se në kahun e shpenzimeve të kryera nëpërmjet burimeve të veta, 61 Bashkitë...
Plagosi bashkëshorten me thikë, lihet në burg 52-vjeçari: Nuk doja ta qëlloja, por u nxeha_6651ccaa215e5.jpeg

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për 52-vjeçarin Jakup Shahu, i dyshuar për veprën penale vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare e mbetur në tentativë në dëm të bashkëshortes E. Shahu. Gjatë zhvillimit të seancës ai ka shprehur pendesë për aktin...
Furgoni me kokainë në portin e Durrësit, sekuestrohet shumë e lartë parash! Çfarë gjeti tjetër policia_6651cc266905a.jpeg

Policia ka njoftuar se përpos pakove me kokainë të gjetura të fshehura në një furgon në portin e Durrësit, janë gjetur edhe gjëra të tjera. 7 pakot kishin 7 kilogramë e 300 gramë kokainë, tashmë të sekuestruara. Gjithashtu u sekuestruan 4 celularë, fugoni, 3950 euro, 21 700 lekë, 150...
Heroinë, kokainë dhe para nga veprimtaria kriminale/ Babë e bir bien në pranga në Lushnjë gjatë megaoperacionit “Tempulli”_6651cc145d273.jpeg

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë së Lushnjës gjatë megaoperacionit “Tempulli”. Ata siguronin droga të forta, kokainë dhe heroinë, i përpunonin dhe i ndanin në doza në banesë, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave, në lokale dhe ambiente të ndryshme, vihen pranga...
“Kur të vish…”, policja i dha fund jetës me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri! Ja mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja_6651cc057a79f.jpeg

Detaje të reja janë zbuluar nga vetëvrasja e efektives së policisë, pasditen e djeshme në kryeqytet. Gazetarja e Top Channel, Dorjana Bezat, mëson rreth mesazhit të dërguar për herë të fundit nga e reja, përpara se të ndërmerrte aktin e rëndë. “Kur të vish derën po ta lë të hapur,...
Dashamir Shehi ndahet nga Basha e Berisha: Opozitë e dobët, i ka humbur betejat_6651c665bdaff.jpeg

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë lëvizja e Legalitetit për të dalë në zgjedhjet parlamentare të vitit 2025. Gjatë fjalës së mbajtur në Këshillin Kombëtar të LZHK për parapërgatitjet...
Takimi i dytë me diasporën, Edi Rama do të flasë nesër para emigrantëve në Itali_6651bea20e716.jpeg

Kanë nisur përgatitjet për takimin e kryeministrit Edi Rama me shqiptarët e Italisë. Ai do të zhvillohet në pallatin e lojrave me dorë “Palayamamay” në Milano. Inxhinieri Esat Balla një prej 700 mijë shqiptarëve që jeton në vendin fqinj dhe drejtues i shoqatës “Diaspora 91-19”...
Agron Llakaj prek me dedikimin e ndjerë për bashkëshorten: Kam shumë lot për ty_6651be9db0ad6.jpeg

Aktori i mirënjohur Agron Llakaj njoftoi mbrëmjen e djeshme humbjen e bashkëshortes së tij, gjysmës së tij më të mirë pas një beteje të gjatë me sëmundjen e rëndë. Sot bashkëshortja e tij do të përcillet për në banesën e fundit, ndërsa nuk ka munguar një dedikim shumë i ndjerë...
Tre minuta pas shpërthimit pranë hotelit të kreut të Rithemelimit, lëndë plasëse edhe te banesa e një biznesmeni! Dyshohet se autorët hodhën tritolin nga makina_6651be994c4d4.jpeg

Kamerat e sigurisë në të dy këto vende ku ndodhën dy shpërthimet e njëpasnjëshme mungojnë për të ndihmuar policinë vendore të Shkodrës dhe komisariatin e Malësisë së Madhe për identifikimin e autorëve. Gjithsesi përgjatë pedonales së Razmës shihen dy makina në lëvizje dhe dyshohet...
Europol dërgon edhe në Greqi bisedat “SKY ECC”, 3000 përdorues, nis hetimi! Të përfshirë edhe shqiptarë_6651bddc562ec.jpeg

Greqia kishte ngelur ndër vendet e fundit në Europë ku hetimet për bisedat në rrjetin e kriptuar “SKY ECC” ende nuk kishin nisur. Por Europol duket se ka dërguar kohët e fundit tek autoritetet greke materialet lidhur me bisedat e rreth 3000 përdoruesve, përfshirë shtetas shqiptarë. Siç...
Heroinë, kokainë dhe para/ Babë e bir bien në pranga në Lushnjë gjatë megaoperacionit “Tempulli”_6651bdd0b1515.jpeg

Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli”. Siguronin droga të forta, kokainë dhe heroinë, i përpunonin dhe i ndanin në doza në banesë, me qëllim shitjen në afërsi të shkollave, në lokale dhe ambiente të ndryshme, vihen pranga babë e bir. Sekuestrohen 420 doza heroine, 77 doza...
EMRAT/ AMP arreston punonjësin e Policisë dhe tre persona, dy të tjerë vihen nën hetim! Akuzohen për prodhim dhe shitje droge_6651bdcbef627.jpeg

Një punonjës policie me detyrë Trup Shërbimi i Patrullës së Përgjithshme pranë Komisariatit Fier ka rënë në pranga bashkë me tre persona të tjerë për prodhim dhe shitje droge. Në pranga ra polici Lorenc Gropa dhe shtetasit Klevis Gropa, Ledjon Gropa, Skerdilajd Levendi, ndërsa nën hetim...
E rëndë në Librazhd! Pas dhunës së bashkëshortit, gruaja tenton të vetëvritet, konsumon pesticide! Bie në pranga 43-vjeçari_6651bdc79e695.jpeg

Një ngjarje e rëndë ndodhi këtë të shtunë në Librazhd. Dyshohet se për shkak të dhunës psikologjike të bashkëshortit, një grua ka konsumuar pesticide. Pas ngjarjes, S. K., 43 vjeç ra në prangat e policisë dhe mbi të rëndon vepra penale “Shkaktimi i vetëvrasjes”, mbetur në tentativë. Nuk...
Qëlloi me thikë gruan për shkak të xhelozisë, Gjykata e Tiranës lë në burg Jakup Shahun! 46-vjeçarja ndodhet në spital në gjendje të rëndë_6651bdc31f889.jpeg

Gjykata e Tiranës la në arrest me burg Jakup Shahun, 52 vjec i arrestuar pak ditë më parë për masakrimin me thikë të bashkëshortes, Edlira Shahu 46 vjeçe. Anila Hoxha raporton se prokurori  i çështjes i tha gjyqtarit Albert Meca se i dyshuari mbasi e goditi tre herë me thikë gruan i deklaroi...
Pas dhunës së bashkëshortit gruaja tenton të vetëvritet, pranga 43-vjeçarit_6651bda287190.jpeg

Një ngjarje e rëndë ndodhi këtë të shtunë në Librazhd. Dyshohet se për shkak të dhunës psikologjike të bashkëshortit, një grua ka konsumuar pesticide. Pas ngjarjes, S. K., 43 vjeç ra në prangat e policisë dhe mbi të rëndon vepra penale “Shkaktimi i vetëvrasjes”, mbetur në tentativë. Nuk...
Vasili: Përballë surrogacive të qeverisë, 5 prioritete të PL-së_6651b859e3128.jpeg

=Deputeti i PL, Petrit Vasili, ka vendosur 5 prioritetet e Partisë së Lirisë për krahasim përballë atij programi qeverisës që ai e ka emërtuar si “surrogacitë e qeverisë”. Në shënimin e tij në Fb, ku pa dorashka, Vasili evidenton: “Pesë prioritetet e Partise se Lirise jane tashme...
Dyshohet se fshiu SMS-të që kishte shkëmbyer me efektiven, arrestohet i dashuri i polices 21-vjeçare që vrau veten me armën e shërbimit!_6651b09314b2e.jpeg

Policia e Tiranës ka arrestuar të dashurin e polices 21-vjeçare A. L., pasi kjo e fundit u vetëvra. I dashuri i saj E. N., 28-vjeç akuzohet për pengimin e zbulimit të së vërtetës. Kjo akuzë ndaj tij është ngritur pasi djali, ka fshirë mesazhet e komunikimit në celular me policen, pasi...
Socialistët bojkotuan mbledhjen e Këshillit të Integrimit, Tabaku: Maxhoranca nuk e ka lartësinë morale për ta luftuar korrupsionin_6651b08e8357b.jpeg

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka folur një ditë pas bojkotit të PS të  mbledhjes së Këshillit Kombëtar për Integrimin Europian (KKIE) mbi projektrezolutën e propozuar nga mazhoranca në luftën kundër korrupsionit. Ajo ka argumentuar se mazhoranca nuk ka ndonjë atribut më shumë se sa PD...
“Kam humbur një vajzë”/ Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Ishte identike me Rozën! Kur njerëzit e shikonin mendonin se ishte e njëjta_6651b089ecd07.jpeg

Aktorja e dashur për publikun, Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi në jetë përpara vajzës së saj Roza Lati, por fatkeqësisht u nda nga jeta. Rita Lati u shpreh se brenda vitit, nga vdekja...