Arkiva për: "Kronikë"
1059 rezultate u gjendën
Kthyen shtëpinë në bazë përpunimi droge, arrestohen babë e bir në Lushnje, sekuestrohen qindra doza lëndë narkotike_6651c8f790c96.jpeg

Babë e bir janë arrestuar në Lushnje pasi akuzohen se e kishin kthyer shtëpinë në një bazë për përpunimin dhe përgatitjen e dozave të drogave të forta të cilat më pas shiteshin në afërsi të shkollave, në lokale dhe ambiente të ndryshme. Në një njoftim për mediat, policia bën me...
U kap duke transportuar kokainë, dënohet me 6 vjet burg biznesmeni Gencian Subashi_6651c8f3b518b.jpeg

Biznesmeni Gencian Subashi është dënuar me 6 vjet burg. Ai u arrestua gati një vit më parë nga Karabinierët gjatë një operacioni antidrogë. Së bashku me të afërmin e tij Subashi transportoi me furgon 17 kilogramë e gjysmë kokainë. Droga e sekuestruar do të ndahej në 79 mijë doza. Arrestimi...
Nga Amerika Latine drejt Shqipërisë, kapet kontenieri i dytë me 100 kg kokainë në portin e Pireut_6651bf6747a51.webp

210 kilogramë kokainë nga Amerika Latine janë kapur nga policia greke në Portin e Pireut. Droga u gjet e fshehur brenda një kontejneri me karkalec të ngrirë. Lënda narkotike ishte nisur nga Panamaja, ndërsa sipas mediave greke, destinacioni ishte Shqipëria. Prej aty do të shpërndahej në...
Trafikonin armë nga Kosova në Shqipëri, autorët bashkëpunonin me serbë. Dyshimet e policisë _6651bd22603db.png

Katër shqiptarët e Kosovës Blerim Krasniqi, Benjami Shala, Edonis Thaçi, Muhamed Krasniqi, të cilët u arrestuan dje në Tiranë, i merrnin armët e zjarrit në Serbi dhe i shisnin brenda vendit tonë. Ata dyshohet se bashkëpunonin me persona serbë, të cilët armët i merrnin në Çeki, të...
Skandali “SKY ECC” edhe në Greqi, Europol dërgon dosjet e 3000 përdoruesve_6651baec036e4.jpeg

Zbërthimi i aplikacionit të kriptuar “Sky ECC” po zbulon shumë rrjete kriminale dhe mënyrën se si funksiononin ato. Greqia ka qenë ndër shtetet e fundit në Europë që kishte ngelur pa e hetuar këtë skandal. Sëfundmi mësohet se Europol ka dërguar kohët e fundit tek autoritetet greke...
EMRI/ Vetëvrasja e polices në Tiranë, arrestohet i dashuri i saj, veprimi që bëri pasi konstatoi trupin e pajetë të 21-vjeçares_6651bae815ed8.jpeg

Policia e Tiranës ka arrestuar të dashurin e polices 21-vjeçare Aldorjana Loshi, pasi kjo e fundit u vetëvra. Gazetari i Vizion Plus Esido Barkaj raporton se i dashuri i saj Endri Nika 28-vjeç akuzohet për pengimin e zbulimit të së vërtetës. Kjo akuzë ndaj tij është ngritur pasi djali, ka...
Blinin armët në Serbi dhe i shisnin te grupet kriminale në Shqipëri, skema që përdornin trafikantët nga Kosova_6651bae3db362.png

Zbulohen detaje të reja në lidhje me operacionin e Trafiqeve të Tiranës ku u arrestuan katër shqiptarë të Kosovës. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se katër të rinjtë i merrnin në Serbi armët dhe më pas i trafikonin në Shqipëri me qëllim për ti shitur në grupe kriminale. Ata...
Denoncimi për Xibrakën, Gazment Bardhi paraqitet në SPAK_6651b15d1853f.webp

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi është paraqitur në SPAK mëngjesin e kësaj të premteje. Bëhet me dije se Bardhi është thirrur në cilësinë e personit që ka dijeni lidhur me denoncimin për Xibrakën dhe akuzat ndaj Olsi Ramës. Bardhi ishte planifikuar që...
Aksidenti i rëndë në Lushnje-Rrogozhinë, gjendet mes shkurreve trupi i pajetë i shoferit 22-vjeçar_6651b158aef42.webp

Është gjendur i pajetë trupi i Fabjol Ibraliut, 22-vjeçarit, që me makinën e tij tip Ford doli nga rruga në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë. Sipas raportimeve, trupi i të riut është gjendur brenda shkurreve dhe barishteve, shumë pranë mjetit të aksidentuar. I riu ka qenë duke ecur me...
Arrestohet i dashuri i Polices që u vetëvra, mister mesazhet që…_6651af3090da5.jpeg

Policia e Tiranës ka publikuar detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar një ditë më parë, kur një punonjëse e policisë vrau veten me armën e shërbimit. Ngjarja ndodhi gjatë orëve të pasdites. E reja vetëm 21 vjeç, jetonte me mamanë e saj në një banesë në rrugën “Todi...
Emri/Prodhim dhe shitje droge, AMP arreston punonjësin e policisë dhe 3 shtetas të tjerë! Ja çfarë iu gjet në banesë _6651af1b1a502.jpeg

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar një efektiv dhe 3 kushërinjtë e tij të akuzuar për prodhim e shitje të lëndëve narkotike. Në pranga ka rënë punonjësi i policisë Lorenc Gropa me detyrë Trup Shërbimi i Patrullës së Përgjithshme pranë Komisariatit Fier, si dhe shtetasit Klevis...
“Fshiu mesazhet e fundit nga celulari i saj”, arrestohet i dashuri i polices të vetëvra në Tiranë (Emri) _6651af16de202.jpeg

Policia ka arrestuar të dashurin e efektives së vetëvrarë, Aldorjana Loshi. 21-vjeçarja qëlloi veten me armën e shërbimit të premten pasdite. Siç bën me dije Policia, 28 -vjeçari Endri Nika akuzohet për “pengim të zbulimit të së vërtetës”. Mësohet se ka qenë ai i cili ka njoftuar...
Itali/Shqiptarja futet në shtëpinë e fqinjës dhe godet me thikë nënë e bijë, arrestohet 42-vjeçarja _6651af11d3bfe.png

Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar nga carabinerët në Itali pasi ka tentuar të vrasë dy fqinjet e saj. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e Pavias. Mediat italiane shkruajnë se gruaja ka shkuar në shtëpinë e fqinjës së saj të moshuar të mërkurën rreth orës 18:30.  Më...
Kokaina në Portin e Durrësit, reagon policia: U arrestua pronari dhe shoferi i furgonit_6651ace24ffc5.jpeg

Policia ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me kokainën që u gjet në Portin e Durrësit. Mësohet se janë gjetur 7 pako me lëndë narkotike kokainë, me peshë totale 7 kilogramë e 300 gramë. Në pranga ka rënë pronari i furgonit dhe drejtuesi i fugonit ku u gjet lënda narkotike.Lexo edhe...
Trajleri me targa maqedonase përmbyset në aksin Librazhd-Prrenjas, shpëton mbrekullisht shoferi_6651acdddb5e8.jpeg

Një aksident automobilistik është shënuar mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas. Mësohet se një trajler me targa maqedonase ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar poshtë saj. Fatmirësisht, shoferi i trajlerit ka shpëtuar pa lëndime. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon...
EMRAT/ I gjetën kokainë në banesë, arrestohet polici, në pranga edhe 3 të tjerë_6651acd8a35d2.png

Një punonjës të policisë dhe 3 persona të tjerë janë arrestuar, pasi dyshohen për kryerjen e veprës penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”, veprimtari të cilën dyshohet se e kryenin në ambientet e një bar kafe, në Patos. Në pranga kanë rënë polici Lorenc Gropa me detyrë Trup...
“Zoti të ruajtë!” Mesazhi që efektivja i dërgoi të dashurit para aktit të rëndë: Kur të vish…_6651acd4b5478.jpeg

Detaje të reja bëhen me dije nga vetëvrasja e efektives së policisë, Aldosjana Loshi ditën e djeshme në Tiranë. Para aktit të rëndë ajo i ka dërguar një mesazh partnerit të saj. “Kur të vish derën po ta lë të hapur, zoti të ruajt”, i ka shkruajtur e reja të dashurit të saj, i...
“Prodhim dhe shitje droge”/ AMP arreston punonjësin e Policisë dhe 3 kushërinjtë e tij_6651a37179e0c.webp

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Fier-Berat), në kuadër të hetimit proaktiv me metoda speciale, finalizoi operacionin për goditjen e një grupi kriminal në zbatim të vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, duke arrestuar në flagrancë punonjësin...
Alban Skënderaj në PodKastin “Flasim”, rrëfen rrugëtimin e tij me anije drejt Italisë_6651a1272cb60.jpeg

Në episodin 18, të sezonit të 3,-të të PodKastit “FLASIM” që kryeministri Edi Rama e kishte quajtur “Kingu”, i ftuar ishte këngëtari Alban Skënderaj.Tashmë prej 2 dekadash në skenat shqiptare, Skënderaj rrëfeu jetën e tij prej artisti, foli për planet në të ardhmen ndërsa ndau...
Video/ Policia zbardh detaje nga kapja e 7 pakove kokainë_6651a122bf48b.png

Policia Kufitare e Durrësit njoftoi sot se ka goditur një rast të trafikut të Kokainës. Sipas njoftimit të Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në pikën e kalimit kufitarë në Portin e Durrësit, në një furgon mallrash të  me targa angleze, u gjetën të fshehura 7 pako kokainë.Policia...