Arkiva për: "Lifestyle"
1362 rezultate u gjendën
Kjo është koha më e mirë për mëngjes_6651bbe184363.jpeg

Ndoshta kemi dëgjuar se dieta mund të përmirësojë shëndetin e zemrës. Megjithatë, mund të ketë rëndësi jo vetëm se çfarë hamë, por edhe kur hamë. “Për humbje peshe, është mirë të përpiqeni të mos hani vonë natën. Agjërimi me ndërprerje mund të ndihmojë me këtë. Synimi...
Nëse doni të kaloni mirë, mos shkoni me pushime me këto 3 shenja Horoskopi_6651bbdc3e47d.png

Yjet kanë fjalën edhe në verë. Më në fund është koha e vitit kur ne të gjithë planifikojmë pushimet tona verore, ekskursionet dhe udhëtimin tonë. Disa mund të shkojnë me pushime me familjen e tyre, ndërsa të tjerë planifikojnë një udhëtim me miqtë e tyre. Megjithatë, nëse besoni...
Agron Llakaj fjalë zemre për humbjen e bashkëshortes: Më prit… ti do të më presësh si përherë_6651af7761330.jpeg

Aktori Agron Llakaj ka njoftuar për humbjen e njeriut të afërm, bashkëshortes Kostandina. Në një postim në Instagram, ai e ka shoqëruar me shkrimin prekës për partneren e jetës së tij, e cila prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. “Kostandina ime e shtrenjte! Edhe pse t’i kam...
Meta e nis ditën ndryshe, reciton vargje të poetit Naim Frashëri_6651a199ef535.jpeg

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta e ka nisur ditën me aktivitet fizik, duke recituar vargjet e poetit Naim Frashëri. “Shqipëri o jetë gjatë, ty të kemi mëm e atë dhe për ty do të luftojmë derisa të të trashëgojmë”, janë vargjet e poetit të shquar, që i reciton Meta. Videon...
Tre lëvdata që shkatërrojnë vetëvlerësimin e fëmijëve_66519fb9ee3f3.jpeg

Megjithatë, duke i lavdëruar fëmijët për mënyrën se si bëjnë disa gjëra, duke i bërë ata të besojnë se ne i konsiderojmë të mrekullueshëm, a i inkurajojmë vërtet ata të jenë të sigurt dhe të lumtur? A po ushqejmë vërtet vetëbesim të lartë? Ana e errët e lavdërimit Të lavdërohesh...
Horoskopi ditor, e shtunë 25 maj 2024 _665193c4b1bb1.png

Dashi Do të arrini të korrni avantazhe të rëndësishme në vendin e punës dhe kjo gjë edhe në sajë të intuitës tuaj të shkëlqyer. Do të jeni mjaft të përqendruar dhe kjo gjë do ju bëjë të suksesshëm në vendin e punës. Në dashuri parashikohen shkëndija të reja.  Demi  Kjo është...
Këto janë 3 shenjat e horoskopit që do gjejnë dashurinë këtë verë _665193c0699d8.jpeg

Edhe pse ende nuk ka nisur, 3 shenja të horoskopit mund të gëzohen para kohe për sezonin e verës. Përpos pushimeve, i pret dashuria! Binjakët  Vera është stina e tyre. Të komunikueshëm dhe plot jetë, Binjakët nuk do lejojnë që kjo verë të kalojë e qetë. Nevoja e tyre për ide të...
“Shmangni shfaqjet agresive”, Horoskopi ditor 25 maj 2024_665191b170833.jpeg

Dashi Do të arrini të korrni avantazhe të rëndësishme në vendin e punës dhe kjo gjë edhe në sajë të intuitës tuaj të shkëlqyer. Do të jeni mjaft të përqendruar dhe kjo gjë do ju bëjë të suksesshëm në vendin e punës. Në dashuri parashikohen shkëndija të reja. Demi Kjo është...
Periudha e vitit kur njerëzit hanë më shumë dhe stërviten më pak_665191aac539e.png

Duket se stina e pranverës është ajo periudhë e vitit kur njerëzit fillojnë të konsumojnë më shumë ushqime të përpunuara dhe të shkojnë më pak në palestër. “Ky efekt është më i fortë te njerëzit që shkojnë rregullisht në palestër,” thotë Rishika Rishika, profesor në North...
Këto zakone ju plakin shpejt_66512131caa2e.png

Ne nuk mund ta ndalojmë kohën, por mund ta ngadalësojmë atë. Ekspertët thonë se sekreti është të bëni zgjedhje më të shëndetshme dhe të hiqni dorë nga zakonet e këqija. Pirja e duhanit Sipas Fox News, dëmet e pirjes së duhanit janë të njohura, jo vetëm për shëndetin e mushkërive,...
A po krijohet çifti i parë në “Ferma VIP”? Baby G për raportin me Dijonisin: Kemi filluar të dashurojmë vërtetë!_6651212b33217.png

Dijonis Biba është fermeri i cili falë votave të publikut në sondazhin e hapur, u rikthye në “Ferma VIP”. I pyetur nga moderatorja Fjoralba Ponari se cilët nga fermerët është gëzuar nga rikthimi i tij, ai u shpreh se Renisi, Çiljeta, Albano dhe Ditea. Moderatorja Fjoralba Ponari u shpreh...
Çfarë i ndodh organizmit kur konsumoni bajame_6651132692c81.png

Bajamet janë ndër arrorët më të mirë për organizmin. Ato janë të pasura me magnez, kalium, fibër dhe proteinë, të cilat janë shumë të rëndësishme për mbarëvajtjen e funksionit të shumë organeve në trupin e njeriut. Ekspertët thonë se këto fruta të thata duhen konsumuar rregullisht...
Shumë pranë finales, Agai jep vendimin e rëndësishëm për fermerët_6651132028b6e.png

Moderatorja Fjoralba Ponari u shpreh se asnjë fermerë nuk do të ketë mundësinë për të shkuar në Arameras, kjo pasi jemi shumë pranë finales. Lajm ky jo shumë i mirë për fermerët, sepse ata nuk do të kenë më asnjë mundësi të dytë. “Flori është i fundit fermerë që shkoi në...
Hyrje e re, Xhensila i bashkohet fermës, zbulon strategjinë e saj_6651131a16b71.png

Një hyrje e re ju bashkua fermës mbremjen e sotme. Xhensila Pere, ish-misi dhe moderatorja e njohur është fermerja më e re. Ajo u shpreh se e di çfarë i duhet fermës, dhe do të ndjekë pikërisht atë strategji.  “Atë fermën sikur e kanë mbuluar ca re, edhe do çoj pak diell. Nuk mendoj...
“Merreni lëpijeni e pastaj mbaheni si mikrofon”/ Tone të ashpra mes Robertit dhe fermerëve: Jeni servila, është kthyer ferma në bordello_6650f6fb921ed.jpeg

Robert Aliaj, hyrja më e re në fermë ka krijuar debate me pjesën tjetër. Ai ka thënë se shtëpia është kthyer në një bordello, që sipas shpjegimit të tij në frengjisht do të thotë kaos. Kjo deklaratë ka prekur fermerët, të cilët me tone të larta kanë reaguar kundër tij. Gjithashtu...
Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën_6650dddf04c3d.jpeg

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli e vapa përvëluese kalojmë tek i ftohti, të gjitha këto ndryshime kanë ndikimin e tyre tek shëndeti i lëkurës. Si çdo organ në trupin tuaj, edhe lëkura kërkon...
Çaji jeshil ndihmon në reduktimin e inflamacionit në zorrë_6650dada3e3ea.png

Çaji jeshil duket se është i dobishëm për mikrobiomën e zorrëve dhe mund të lehtësojë fryrjen dhe simptomat shqetësuese të çrregullimeve gastrointestinale. Ky çaj jeshil me grejpfrut, përveç që ka një shije të shkëlqyer dhe është i lehtë për t’u përgatitur, është gjithashtu...
Argjira Spanca dhe Graciano Tagani janë ndarë? Moderatori zbulon të vërtetën_6650cfcfad304.png

Aludimeve se çifti Graciano Tagani dhe Argjira Spanca janë ndarë, u ka dhënë fund moderatori Edi Manushi. Manushi ka publikuar një foto me çiftin, duke nënkuptuar se mes tyre nuk ka asnjë krizë dhe se janë bashkë e të lumtur. “Më bashkë se kurrë!”, shkruan Manushi. Kujtojmë se thashethemet...
Ish-Miss-i i SHBA arrestohet mes trafikantëve të kartelit meksikan të drogave_6650c1c02b7a2.png

Një ish-Miss i shtetit amerikan Indiana ishte mes të arrestuarve të një operacion anti-droga ndaj një karteli meksikan, që studiohej prej vitesh nga policia. 34-vjeçarja Glenis Zapata, që kishte fituar titullin Miss Indiana Latina në vitin 2011 dhe punonte si stjuardesë fluturimi, përdorte...
Lëngu i boronicës shmang goditjet në tru_6650beb9e4a25.png

Dy gota në ditë me lëng boronice janë të mjaftueshme për të reduktuar rrezikun e goditjes në tru dhe sëmundjeve të zemrës, sipas një studimi të ri të kryer nga Departamenti Amerikan i Bujqësisë. Sipas studiuesve, polifenolet e vlefshme të lëngut, përbërës me efekt mbrojtës që forcojnë...