Arkiva për: "Sport"
3714 rezultate u gjendën
Nesër ndeshja e fundit në stolin e Barçës, Ksavi: Nuk është kurrë e lehtë të largohesh nga klubi i jetës tënde_6651bf25d9645.jpeg

E premtja ka qenë një nga ditët më të vështira të karrierës së tij profesionale për trajnerin e Barcelonës, Ksavi Hernandez. Pasditen e djeshme, Joan Laporta e njoftoi zyrtarisht për shkarkimin dhe se nuk do të drejtonte projektin blaugrana për sezonin e ardhshëm. Kjo ka sjellë dhe reagimin...
Vendi i tretë në Superligë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu e meritoi_6651bd7fbe7a8.jpeg

Skënderbeu fitoi 3-2 kundër Vllaznisë në finalen e vogël të “Final 4” dhe siguroi vendin e tretë në Superligë për edicionin 2023-24. Pas ndeshjes për MCN trajneri i korçarëve Ivan Gvozdenovic tha se të tijtë e merituan plotësisht këtë vend. Paçka se siguruan një vend në Kupat...
Bologna e mbyll me humbje, vështirësohet kualifikimi i 6 ekipeve italiane në Champions_6651bc11e6038.jpeg

Xhenova i bëri një mbyllje të shkëlqyer kampionatit italian, duke fituar takimin e fundit në shtëpi 2 me 0 ndaj Bolonjes. Këta të fundit nuk mundën ta përshëndesin trajnerin e tyre Tiago Mota në duelin fundit të tij si trajner i kuqebluve përpara se të largohet. Humbja rrezikon ta zbresë...
Manchester City ka gati kontratën e re për Guardiolan_6651bc0da8d5e.jpeg

Manchester City dëshiron ta mbajë Pep Guardiolan në ekip gjatë, edhe pasi t’i përfundojë kontrata. Citizëns dëshirojnë që t’ia vazhdojnë kontratën atij dhe janë të gatshëm t’i propozojnë një rinovim kontrate Guardiolës, sipas gazetës angleze Daily Mail. Objektivi do të jetë...
Xhensilës nuk i “del inati”, reagon përsëri pas publikimit të këngës së Bes Kallakut_6651b9fd2b522.jpeg

Xhensila Myrtezaj ka reaguar sërish pas publikimit të këngës së ish-partnerit të saj Bes Kallaku. Kënga e tij e fundit, “Mosmirënjohja”, u duk si një thumb për ish-bashkëshorten e tij Xhensila Myrtezaj. “Nga mosmirënjohja, unë ta ktheva shpinën, a do mbash mëkatin apo do bësh viktimën…”,...
“Hera e parë për mua”, zbardhet dëshmia e pronarit të furgonit: Kokainën ma dha…_6651b9f82146b.jpeg

Në Portin e Durrësit u kapën 7 kg e 300 gr kokainë brenda një furgoni. Të arrestuar janë dy persona, shoferi dhe pronari i furgonit ku u gjet lënda narkotike, Arjan Doçi dhe Mentor Çuni Ardjan Doçi, drejtuesi dhe njekohësisht pronari i furgonit ku u gjet lenda narkotike, 7 kg kokainë, ka...
Ndalohet i dashuri i polices së vetëvrarë, fshiu mesazhet nga telefoni_6651abee065a1.jpeg

I dashuri i efektives 21 vjeçare, Aldorjana Loshi, që u vetëvra pasditen e së premtes në banesën e saj në Tiranë, po mbahet në polici për veprën penale pengimi i zbardhjes së të vërtetës. 28-vjeçari fillimisht ka fshirë mesazhet që kishte shkëmbyer me efektivin e policisë në telefonin...
Skema e trafikantëve/ Blinin armët në Serbi dhe i shisnin te grupet kriminale në Shqipëri_6651abe8bfe11.png

Zbulohen detaje të reja në lidhje me operacionin e Trafiqeve të Tiranës ku u arrestuan katër shqiptarë të Kosovës. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se katër të rinjtë i merrnin në Serbi armët dhe më pas i trafikonin në Shqipëri me qëllim për ti shitur në grupe kriminale. Ata...
UEFA “prenoton” stadiumet e finaleve europiane për vitet 2026 & 2027: ja ku do të luhen 6 finalet_6651a760c3b4d.jpeg

Përpara finales së Europa League, që do të zhvillohet në Dublin, Komiteti Ekzekutiv i UEFA ka përfituar nga rasti për tu mbledhur pikërisht aty për të diskutuar çështje të ndryshme në lidhje me futbollin europian. Më kryesorja natyrisht ishte zgjedhja e vendeve që do të presin finalet...
Finalja e Kupës FA, Siti kërkon të shkruajë historinë me Junajtid_6651a30448597.jpeg

Mançester Siti dhe Mançester Junajtid përballen sot në orën 16:00 në finalen e Kupës FA në “Uembli” për të dytin vit radhazi. Kampionët në fuqi të kompeticionit më të vjetër të futbollit në botë, i mposhtën fqinjët e tyre 2-1 në finalen e sezonit të shkuar, ndërsa fituan tripletën...
Djokovic sëmuret në fushë, humbet ndeshjen me numrin 44 të botës_6651a1615e2ed.jpeg

Novak Djokovic luftoi këtë të premte me një virozë teksa humbi nga numri 44 i botës, çeku Tomas Machac në ‘Gjeneva Open’ në Zvicër. Machac triumfoi 6-4, 0-6, 6-1, me serbin Djokoviç që u shfaq me të vjella në anën e fushës gjatë setit të dytë. Numri 1 i botës thirri më pas trajnerin...
Guardiola komenton largimin e Xavit: Nuk është një lajm i mirë_66519ff16f521.jpeg

Tashmë është çdo gjë zyrtare. Barcelona i ka ndarë rrugët me trajnerin Xavi Hernandez. Ishte një komunikatë e presidentit të Barcelonës, Joan Laporta që njoftoi se ndeshja ndaj Sevillas do të jetë e fundit për Xavin në krye të shtabit teknik të katalonasve. Trajneri i Manchester Cityt,...
7 kg kokainë brenda furgonit, policia publikon pamje nga operacioni në portin e Durrësit_66519dde2f5f4.jpeg

Policia kufitare në portin e Durrësit ka ushtruar kontroll në një fugon me targa angleze, pas dyshimeve për sende të paligjshme dhe nga skanimi u zbulua se furgoni i mallrave kishte të fshehura 7 pako kokainë nën sediljen e shoferit. Në prangat e policisë deri më tani kanë rënë dy persona...
“Boll kemi vuajtuar”, të përndjekurit politikë, ‘shuplakë’ qeverisë për 80-vjetorin e Kongresit të Përmetit_66519dd7d405f.jpeg

Unioni Mbarkombëtar i Integrimit të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë ka reaguar për kremtimin e 80 vjetorit të Kongresit të Përmetit. Unioni shpreh indinjatë të thelle ndaj mazhorancës për përkujtimin e një kongresi, që sipas tyre është diktatorial. Në deklaratë theksohet se...
Tri kandidatë për stolin e Tiranës, presidenti i klubit dëshiron trajner shqiptar! Ja emrat_665194f3a2ff8.jpeg

Tre emra të tjerë dalin në skenë për Tiranën. Më saktë janë trajnerët e mundshëm që mund të drejtojnë bardheblutë. I pari është Armando Cungu, i dyti Bledar Devolli dhe i treti vlonjati Gentian Mezani. Cungu dhe Mezani janë dy dëshira të vjetra të Refik Halilit, që edhe më parë...
Finale në ‘Wembley’, finale Champions League në Bilbao_665190ad57645.jpeg

Ditë e ngjeshur sportive. Përpos javëve të fundit (38) në Serie A dhe La Liga, në Londër ka një finale mes Mançester Sitit dhe Mançester Junajtid për FA Cup. Një tjetër finale por këtë radhë për femra, zhvillohet këtë pasdite në Bilbao. Barcelona-Olimpik Lion me fillim orën 18:00,...
Kapet kokainë në portin e Durrësit! Ishte fshehur në një furgon, prangosen 2 persona (Emrat)_66518fceb1fe0.webp

Policia kufitare në portin e Durrësit ka ushtruar kontroll në një furgon me targa angleze pas dyshimeve për sende të paligjshme dhe nga skanimi u zbulua se furgoni i mallrave kishte të fshehur 7 pako kokaine. Burime policore thonë se gjatë  kontrollit të detajuar kokaina u gjet brenda fundit...
Vriten nga bandat vajza dhe dhëndri i politikanit të njohur amerikan_66518fc6a34df.png

Vajza dhe dhëndri i politikanit republikan Ben Baker, janë vrarë nga një bandë në Haiti. Ka qenë vetë Baker i cili ka dhënë lajmin e trishtë. “Zemra ime është thyer në një mijë copa. Unë kurrë nuk kam ndjerë këtë lloj dhimbjeje”, shkruan Baker. Baker tha se vajza e tij Natalie...
Horoskopi për sot, 25 Maj 2024_665181c12ebb0.jpeg

Dashi Gjatë kësaj dite mund të ndesheni me një përzierje energjish dhe mundësish në aspekte të ndryshme të jetës suaj. Për sa i përket financave, është një ditë e mirë për të ushtruar maturi dhe për të shmangur ndonjë rrezik të madh ose blerje impulsive. Në aspektin profesional,...
“Kam vendosur të heq dorë nga gara”, Albano merr vendimin e papritur_665181bbd9af5.jpeg

Albano Bogdo shprehu dëshirën për t’u larguar nga “Ferma VIP”. Spektaklin e djeshëm, ai u shpreh se do të ndërprerë rrugëtimin e tij. Ky vendim erdhi papritur nga fermeri. Pas kërkesës së opinionistëve dhe moderatores Fjoralba Ponari për të marrë një vendim ditën e nesërme, Albano...