Kërkohej për vjedhje, arrestohet 24-vjeçari në Kurbin

Arrestohet nga policia e Kurbinit nje 24-vjeçar i kërkuar për vjedhje.

Efektivet e kanë lokalizuar dhe kapur  te riun në fshatin Sanxhak.

Orges Filaj, 24 vjeç, banues në Kurbin ishte denuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me 2 vjet burgim për veprat penale “Vjedhja” dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

I ndaluari iu dorëzua shërbimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Lexo me shume