Këshillat e Mourinhos se si të punojmë me CR7 janë sërish të rëndësishme kur Ten Hag ndëshkoi sulmuesin

José Mourinho u dha këshilla të gjithë trajnerëve disa vite më parë se si të punojnë me lojtarët më të mirë. Videoja u bë sërish virale pasi Cristiano Ronaldo u përjashtua nga skuadra e parë e Manchester United.

Ronaldo aktualisht po stërvitet vetëm, pasi u përjashtua nga skuadra nga Erik ten Hag pasi portugezi refuzoi të hynte si zëvendësues kundër Tottenhamit.

Marrëdhëniet mes Ten Hag dhe Ronaldos janë në një gjendje të dhimbshme, me të gjitha indikacionet se portugezi do të largohet nga klubi në janar.

Pas lajmit për dënimin e Ronaldos, në rrjetet sociale është rishfaqur një video e ish-trajneri të Manchester United, Mourinho, duke diskutuar se si të menaxhohen më mirë superyjet në futbollin botëror. SHIKO VIDEON KETU

Jose, i cili ka punuar me Cristiano në Madrid, tha:

“Nëse nuk mund të stërvitni lojtarë të mirë, atëherë nuk mund të stërvitni fare. Është shumë e rëndësishme që një trajner të kuptojë se nuk ka pse t’i mësojë si të luajnë futboll.

Nuk mund t’i mësosh Ronaldos se si të godasë një goditje dënimi, as Ibrës sesi ta mbajë topin në gjoks, as Drogbës si të shënojë në ajër.

Detyra juaj është t’i mësoni ata se si të luajnë futboll në këtë ekip të veçantë”. /G.D abcnews.al/

 

Lexo me shume