Kongresi i Partive Socialiste Europiane, Rama takon kancelarin gjerman Olaf Scholz në Berlin

Kryeministri Edi Rama ka takuar kancelarin e Gjermanisë Olaf Shcolz në Berlin, në Kongresin e Partive Socialiste Euoropiane.

Kreu i qeverisë ka publikuar disa foto nga takimi me kancelarin gjerman, teksa ka uruar qytetarët për një fundjave të mbarë.
“Mirëmëngjes dhe nga Berlini, ku sot në mesdite mbyllet me fjalimin e kancelarit Scholz, Kongresi i Socialistëve dhe Demokratëve Europianë, ju uroj një fundjavë të mbarë”- shkruan Rama.

Top ChannelLexo me shume