Kualifikimi në fazën e eleminimeve të Champions sjell të ardhura të majme te Milan

Milan është në përpjekje e sipër të arritur të marrë një biletë në fazën e eliminatore të Champions League.

Kampionët e Italisë aktualisht ndodhen në vendin e tretë me katër pikë. Kanë mbetur edhe dy ndeshje, dhe presioni mbi ta është i konsiderueshëm.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, kualifikimi për në raundin e 1/16 të Champions League do t’i sillte Milanit rreth 60 milionë euro në total nga UEFA./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume