Kush e dinte që ishin mikesha? Kim Kardashian 3 orë në një darke me Ivanka Trump

Ivanka Trump darkoi me Kim Kardashian në Beverly Hills, Kaliforni, të dielën mbrëma, disa ditë pasi ish-bashkëshorti i Kim, Kanye West, bëri një sërë komentesh ashpër antisemitike, të cilat ndezën jo pak debate.

Ivanka, e cila u konvertua në judaizëm kur u martua me bashkëshortin e saj, Jared Kushner, në vitin 2009, u fotografua duke dalë nga restoranti luksoz The Polo Lounge në hotelin Beverly Hills me Kim, pranë saj gjatë fundjavës, pasi dyshohet se kaluan tre orë së bashku.

Takimi vjen dy javë pasi ish-i i Kim-it, Kanye, 45 vjeç, u kritikua për deklaratat që bëri rreth hebrenjve, duke iu referuar me sa duket sistemit të mbrojtjes së ushtrisë amerikane të njohur si DEFCON.

“Unë jam pak i përgjumur sonte, por kur zgjohem do të vras ​​tre njerëz për HEBRENJET”, shkroi ai në një postim në TWitter të shpërndarë më 9 tetor.

“Ajo që më bën për të qeshur është unë në fakt nuk mund të jem antisemitik, sepse zezakët janë gjithashtu hebrenj. Ju djema jeni tallur me mua dhe jeni përpjekur t’i zini topin kujtdo që kundërshton agjendën tuaj.’

Pas deklaratave të tij të diskutueshme, Kanye u pezullua nga Twitter dhe Instagram dhe shumë marka të njohura si Balenciaga dhe JPMorgan Chase njoftuan se po ndërpresin lidhjet me reperin.  /abcnews.al/

Lexo me shume