Ky është detaji në kurorëzimin e Mbretit Charles ka një rëndësi të veçantë për Camilën

Është shpallur data e kurorëzimit të Mbretit Charles dhe nuk është tjetër veçse 6 maji 2023. Kurorëzimi i monarkut të ri do të bëhet në Westminster Abbey, tetë muaj pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth. Kjo datë e veçantë ka një kuptim të veçantë për Camilën.

Në ditën e kurorëzimit të mbretit Charles III, vajza e Camilës ka përvjetorin e martesës

Është dita kur vajza 44-vjeçare e Camilla, Laura, do të festojë 16 vjetorin e martesës. Laura, një kuratore arti u martua me bashkëshortin e saj Harry Lopes në Wiltshire. Princi William dhe Princi Harry ishin mes të ftuarve në dasmë, ashtu si edhe Catherine Middleton e cila atëherë ishte në një lidhje me Princin e Uellsit.

Në fakt, Laura kishte veshur diademën me lule të nënës së saj. Laura dhe burri i saj Harry e kanë bekuar me Dukeshën tre nipër e mbesa, Eliza, 14 vjeçe, dhe binjakët, Louis dhe Gus, 12 vjeç. Madje Eliza ishte shoqëruese e nuses në dasmën e Princit William dhe Catherine Middleton në vitin 2011.

Gruaja mbretërore Camilla dhe ish-burri i saj kanë dy fëmijë, Tom Parker Bowles, 47 vjeç dhe Laura Lopes, 44 vjeç. Djali i saj  Tom Parker Bowles ishte i martuar me redaktoren e modës Sara Buys nga viti 2005 deri në 2018 dhe ata kanë dy fëmijë së bashku, Lola, 14 vjeç dhe Freddie, 12. Pra, Camila është një gjyshe krenare e 5 nipërve dhe mbesave./abcnews.al

Lexo me shume