Ky është sporti që William nuk mund ta mposht kurrë Harry-n

Princi Harry dhe Princi William e duan sportin, janë shumë aktivë por në një sport ky i fundit është i pamposhtur.

Ky sport është “bra de fer” i famshëm, në të cilin Princi William është i pamposhtur. Gjatë një interviste në vitin 2009, Princi William kishte thënë se do të fitonte qartë vëllain e vogël: “Ju e dini se kush do të fitonte! Nuk ka dyshim! Unë do të fitoja, padyshim!”

Siç shpjegoi ai, nuk do të thotë se është më i fortë se vëllai i tij: “Duke qenë vëllai i madh që jam, e sheh këtë fuqi psikologjike që ushtroj tek vëllai im”.

Megjithatë, Princi William nuk do të shkëlqejë në të gjitha sportet dhe Princi Harry është po aq i fortë në sporte të ndryshme. Dy vëllezërit ndajnë një dashuri për shumë sporte si boksi dhe polo. Princi Harry madje luan polo profesionalisht në Kaliforni.

Në veçanti boksi është dashuria e madhe e Princit William dhe ai do të përfshihej më intensivisht nëse nuk do të dëmtohej. Në një paraqitje të fundit, ai veshi dorezat dhe bëri përshtypje me aftësitë e tij. Princi Harry, nga ana tjetër, gjeti një rrugëdalje në boks për të lehtësuar veten. “Është një mënyrë e mirë për të kanalizuar agresionin tuaj. Edhe sinqerisht më shpëtoi kur doja të grushtoja dikë”./abcnews.al

Lexo me shume