Lajm i madh për tifozët e Juves, zbulohet kur rikthehet Pogba

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba është duke u rikuperuar nga një dëmtim.

Sipas L’Equipe, mesfushori ka të ngjarë të rifillojë stërvitjet në grupin e përgjithshëm që në fillim të javës së ardhshme. Ai është i angazhuar në një program individual dhe kryen ushtrime vrapimi pa dhimbje.

Pogba mund të kthehet në fushë në fillim të nëntorit ose në fund të tetorit. Në këtë drejtim, siç u tha, ai ruan një shans për të hyrë në aplikimin e ekipit francez për Kupën e Botës 2022.

Hera e fundit që mesfushori luajti ishte më 23 korrik, në një ndeshje miqësore kundër Guadalajara (2:0)./G.D abcnews.al/

Lexo me shume