Qeveria britanike njoftoi sot se kishte marrë vendim për të shtyrë prezantimin e buxhetit, parashikuar më 6 nëntor, për shkak të kërkesës së saj për zgjedhje të parakohshme dhe shtyrjes së...
Dëshira për pushtet dhe influencë ka prekur dhe ‘njerëzit e Zotit’. Elvis Naçi imami i xhamisë së Urës së Tabakëve, i njohur tashmë si një ndër personat më me influencë fetare përmes...
Në aeroportin e Rinasit janë kthyer vullnetarisht 120 shtetas shqiptarë, azilkërkues në Francë, të cilët me këtë veprim kanë shmangur penalitetet e mundshme, që rrjedhin nga mosrespektimi i...
Dëshira e shqiptarëve për të ikur është aq e lartë, saqë po ia kalojnë dhe dhe vendeve që janë në luftë apo në konflikte të thella civile. Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, Shqipëria...
Kryeprokurorja e komanduar tek Krimet e Rënda, Donika Prela kërkon që të largohet nga ky post. Në fillim të muajit tetor, Prela mësohet se ka kërkuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë që të...
Në aksin rrugor Fushë-Krujë-Vorë, sapo ka ndodhur një aksident në vendin e njohur si kryqëzimi i Rinasit. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë ngelur të plagosur 3...
Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur sot në aksin Korçë – Pogradec, në orën 12:30 në afërsi të fshatit Petrushë. Ka humbur jetën shoferi i një Benz-i me targa greke. Viktima ende nuk...
Dy kamionë janë përplasur me njeri tjetrin, diten e sotme rreth orë 17:35, në aksin pranë ish UMB në Fier. Burimet e para nga vendi i ngjarjes, bëjnë me dije se njeri prej kamioneve transportonte...
Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një person ka prerë damarët. Dashi Sejdini dyshohet se është emri i personit i cili preu damarët, përcjell...
Vrasja e Besnik Hidës dyshohet të jetë bërë nga të njëjtët atentatorë të vrasjes së nipit të tij Zamir Latifi. Kjo është pista kryesore mbi të cilën ka orientuar policia e Lushnjës hetimet...