Në aksin rrugor Fushë-Krujë-Vorë, sapo ka ndodhur një aksident në vendin e njohur si kryqëzimi i Rinasit. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë ngelur të plagosur 3...
Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur sot në aksin Korçë – Pogradec, në orën 12:30 në afërsi të fshatit Petrushë. Ka humbur jetën shoferi i një Benz-i me targa greke. Viktima ende nuk...
Dy kamionë janë përplasur me njeri tjetrin, diten e sotme rreth orë 17:35, në aksin pranë ish UMB në Fier. Burimet e para nga vendi i ngjarjes, bëjnë me dije se njeri prej kamioneve transportonte...
Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një person ka prerë damarët. Dashi Sejdini dyshohet se është emri i personit i cili preu damarët, përcjell...
Vrasja e Besnik Hidës dyshohet të jetë bërë nga të njëjtët atentatorë të vrasjes së nipit të tij Zamir Latifi. Kjo është pista kryesore mbi të cilën ka orientuar policia e Lushnjës hetimet...
LajmetKronikeLajmet e DitesLajmet Kryesore Aksident tragjik në Levan-Tepelenë, një i vdekur, një i plagosur rëndë 09:32 – 29 Shtator, 2019 Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e kësaj...
Tiranë 4 të arrestuar nga strukuturat e DVP Tiranë. Nga Komisariati i Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: – E. M., 36 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas në rrugën “Ibrahim...
Kamzë Plagosin me mjet prerës një shtetas pas një konfikti për motive të dobëta, në pranga dy vëllezër, ndërsa vëllai i tretë shpallet në kërkim Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën...
Tiranë Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “HOSTAGE”, zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë Operacioni për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes...
Tiranë Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 , pas një pune intensive kanë bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Yzberisht Tiranë,...