LajmetKronikeLajmet e DitesLajmet Kryesore Aksident tragjik në Levan-Tepelenë, një i vdekur, një i plagosur rëndë 09:32 – 29 Shtator, 2019 Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e kësaj...
Tiranë 4 të arrestuar nga strukuturat e DVP Tiranë. Nga Komisariati i Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: – E. M., 36 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas në rrugën “Ibrahim...
Kamzë Plagosin me mjet prerës një shtetas pas një konfikti për motive të dobëta, në pranga dy vëllezër, ndërsa vëllai i tretë shpallet në kërkim Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën...
Tiranë Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “HOSTAGE”, zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë Operacioni për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes...
Tiranë Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 , pas një pune intensive kanë bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Yzberisht Tiranë,...
Tiranë Vijon të rritet besimi i qytetarëve te Policia duke denoncuar raste të paligjshmërisë Informacioni i marrë nga qytetarët dhe reagimi në kohë i shërbimeve të Komisariatit të Policisë...
Mungesa e avokatëve u bë shkak për dështimin e seancës së radhës ndaj Emiliano Shullazit dhe grupit në Apelin e Krimeve te Rënda. Këtë të hënë nuk ishte prezent avokati i të pandehurit Endrit...
I menjëhershëm ka qenë reagimi i vendeve fqinje pasi vendi ynë u godit nga një valë tërmetesh, ku njëri prej tyre ishte 5.8 ballësh, i cilësuari si më i fuqishmi në 20-30 vitet e fundit. Shtetet...
Tërmeti i parë dhe ai më i fuqishmi u shënua tek Kepi i Rodonit, dhe u ndje në disa qarqe të vendit. Me çdo paslëkunde epiqendra e tërmetit sa vjen e drejtohet në Tiranë. TIRANË– Që prej...
Olta Gixhari festoi 33-vjetorin këtë verë më e lumtur se kurrë. Si rrallëherë, ajo zbuloi se është në një lidhje dhe partneri i saj e ka mbushur me surpriza në këtë ditë të veçantë. Ai...