Lëkundje të fuqishme tërmeti janë ndjerë këtë shtunë në Tiranë dhe disa qytete të Shqipërisë duke shkaktuar panik tek qytetarët. Sipas të dhënave sizmiologjike, tërmeti i parë ka qenë...
Këshilli i Lartë i Prokurorisë mblidhet të hënën për të miratuar listën e kandidatëve për pozicionin e Prokurorit të Përgjithshëm. Do të caktohen cilët kandidatë plotёsojnё kushtet ligjore...
Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës në Amsterdam. Dy burra qëlluan me armë zjarri nga një motoçikletë mbi makinën e futbollistit Kelvin Maynard, e...
Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka ngritur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj për ujin e pijshëm. Në një deklaratë për shtyp Pampuri tha se Veliaj gënjen...
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një deklaratë për shtyp, ka folur hapur për akuzat e ngitura ndaj tij dhe për dënimin me 3 vite shërbim prove. Tahiri tha se që nga fillimi i tij...
TIRANË Ndonëse pritej që dje ai të komentonte vendimin e gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e shtyhu komunikimin për mediat për ditën...
Thyen masën e sigurisë “Arrest shtëpie” dhe më pas konfliktohet për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke e goditur me mjete të forta, vihet në pranga...
Ambasada e SHBA në Tiranë reagon për vendimin e Gjykatës për ish-ministrin Saimir Tahiri, të cilin e dënoi me 3.4 vite shërbim prove për “shpërdorim detyre”. Ambasada e cilëson...
Policia e Elbasanit ka finalizuar operacioni “Rrajca”, ku ka vënë në pranga dy persona. Shtetasit me iniciale A. B., 47 vjeç, dhe I. B., 22 vjeç, janë kapur në flagrancë gjatë operacionit...
Izet Haxhia në gjyq Gjykata e Tiranës transferoi çështjen e Izet Haxhisë në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Njëri prej të akuzuarëve për organizimin e vrasjes së ish-deputetit të PD-së...