Zëri i Amerikës i është rikthyer debatit mbi rolin e miliarderit Xhorxh Soros në Shqipëri. Ish zyrtarë të lartë, drejtues të fondacionit Shoqëria e hapur për Shqipërinë dhe përfaqësues...
IKMT ka vijuar sot aksionin për shembjen e 60 objekteve Vlorë-Orikum si pjesë e projektit të qeverisë për zgjatjen e bulevardit Lungomare në Vlorë. Fadromat kanë shembur sot një nga lokalet...
“Vlerësimi që na u dha nga OKB-ja, si një nga qytetet me performancën më të mirë ekonomike krahasuar me atë që gjetëm, është një inkurajim që të gjithë bashkë, katër vitet e ardhshme,...
Petrit Syla, administratori i kompanisë “Skela Syla” ka dalë sot para gjykatës së Tiranës ku është njohur me masën e sigurisë “arrest me burg”. Syla, pasi ky i fundit akuzohet për “Shkeljes...
Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka komentuar deklaratën e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri sot në gjykatë, teksa tha se e kishte informuar kolegen përmes një shkrese sekrete për...
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen...
Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.  Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik...
Intervistë me z.Ylli Toska, Drejtor i Koordinimit në Unionin “Stop krimit” 2015/ Bulevard News Z. Toska, lidhur me mospranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave...