Olta Gixhari festoi 33-vjetorin këtë verë më e lumtur se kurrë. Si rrallëherë, ajo zbuloi se është në një lidhje dhe partneri i saj e ka mbushur me surpriza në këtë ditë të veçantë. Ai...
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një deklaratë për shtyp, ka folur hapur për akuzat e ngitura ndaj tij dhe për dënimin me 3 vite shërbim prove. Tahiri tha se që nga fillimi i tij...
Ambasada e SHBA në Tiranë reagon për vendimin e Gjykatës për ish-ministrin Saimir Tahiri, të cilin e dënoi me 3.4 vite shërbim prove për “shpërdorim detyre”. Ambasada e cilëson...
Ka përfunduar takimi i aleatëve të opozitës në selinë blu, e cila ka zgjatur thuajse 1 orë. Pasi ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se opozita e bashkuar...
Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me...
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka ftuar palët politike në Shqipëri në një tryezë për reformën zgjedhore. Ajo thotë se është e gatshme të mbështesë autoritetet shqiptare për të përfunduar...
Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj foli për Top Channel rreth heqjes së targave diplomatike për...
Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani ishte këtë të mërkurë në Tiranë, ku dorëzoi gjurmët e gishtërinjve pranë policisë shkencore dhe po përgatitet për mbrojtjen ndaj akuzave...
“Informacioni bënte të qartë se persona të caktuar do të përpiqeshin që të shfrytëzonin mitingun e lajmëruar nga opozita për në datën 8 qershor, ku përveç akteve të tjera edhe djegien...
Naim Brahimaj, shofer dhe komandant skafi i forcave policore ‘Delta Force’ është një prej personave që dëshmon lidhjet e forta të Artan e Mosi Habilaj, drejtuesve të klanit të narko-trafikut...