Piktura e vetme e njohur nga mjeshtri holandez në kohën kur ai kishte çrregullime mendore është “pa dyshim” vepër e tij. Pas disa dekadash dyshime, një autoportret i ngrysur u vërtetua si...
Kryeministri britanik Boris Johnson u bëri thirrje kritikëve të Huawei-t që të ofrojnë alternativa për prodhuesin e pajisjeve të telekomit kinez, i cili ka një epërsi ndaj konkurrentëve të...
Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva tha se marrëveshja tregtare e fazës së parë midis Kinës dhe SHBA-së do të pakësojë paqartësinë që ka penguar...
Kancelarja gjermane do të shkojë në Rusi për të takuar Presidentin Vladimir Putin të shtunën e kësaj jave. Planifikohen diskutime për përshkallëzimin e situatës në Iran si dhe për konfliktet...
Temperaturat e larta rekord në Australi kanë ndezur zjarre në të gjithë vendin, duke vrarë miliona kafshë dhe më shumë se 1200 shtëpi. Mijëra zjarrfikës kanë luftuar kundër zjarreve,...
Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin e komandantit të vrarë ushtarak, Qasem Soleimani. Soleimani është vrarë në një sulm...
E bija e liderit ushtarak iranian, Qasem Soleimani, ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës së do të përballen me “ditë të zeza” pas vrasjes së babait ditë më parë. Soleimani...
Qielli në Australi, përkatësisht në Uellsin e Ri Jugor, ka marrë ngjyrë të kuqe si pasojë e zjarrit që ka përfshirë vendin. Siç raporton Daily Mail, përveç qiellit, si pasojë e zjarrit...
Tashmë të gjithë ato krime janë edhe përpara syve të botës. Edhe të shqiptarëve që në kohët që jetojmë e kanë luftën kundër terrorizimit një sfidë më vete. Aq sa partitë politike në...
Fermerët holandezë shkaktuan kaos të trafikut duke iu drejtuar qytetit të Hagës me traktorë të ngadaltë. Raportohet se protestuesit shkaktuan bllokim trafiku që arrinte mbi një mijë kilometra. “Më...