Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, janë bërë prindër për herë të parë. Çifti u bënë prindër të një vajze. Lajmin e bukur futbollisti e bëri të ditur përmes...
Jennifer Lopez mund të konsiderohet padyshim si një ndër artistet që ka sfiduar më së miri kohën. Ndonëse është 50 vjeçe, Jennifer nuk i tregon aspak vitet që ka mbi supe. Ajo ka treguar së...
Aktorja dhe moderatorja e njohur Rudina Dembacaj duket se i ka dhënë fund martesës së saj tre-vjeçare me bashkëshortin Aleks. Sipas Faxweb.al,  aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është...
Mbrëmja e djeshme ka qenë vërtetë entuziaste për kryeqytetin, pasi reperi i njohur Capital T ka ndezur sheshin ‘Nënë Tereza’. Ai i ka surprizuar të gjithë me performancat e njëpasnjëshme,...
Me siguri të gjithë i keni parë sprovat e Bes Kallakut duke u munduar të hapë si duhet një shishe shampanje me anë të thikës. Aktori i njohur duket se ia ka marrë dorën tani dhe në videot...
Kohët e fundit në vendin tonë është bërë e zakontë që personazhe të ndryshëm nga fusha e artit t’i futen rrugës së politikës. Më e fundit është këngëtarja e njohur Enkelejda Arifi,...