të konfirmuar edhe zyrtarisht përballja në mes të Derek Chisoras dhe David Price. Përballjen në mes të dy boksierëve në peshat e rënda, e ka konfirmuar edhe promoteri i njohur, Eddie Hearn. Meçi...
Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës në Amsterdam. Dy burra qëlluan me armë zjarri nga një motoçikletë mbi makinën e futbollistit Kelvin Maynard, e...
Aksionet e klubit Tirana janë bllokuar sërish. Këtë herë nga shtetasi Abedin Treza(Preza), siç njofton Qendra Kombëtare e Biznesit. Në datën 13 shtator 2019, shtetasi Abedin Treza (Preza) ka bllokuar...
Pas rreth një viti pa u ndeshur në ringun e UFC-së, Conor McGregor mesa duket ka vendosur të rikthehet. Irlandezi ka që në Nëntorin e vitit 2018, kur u mund nga Khabib Nurmagomedov, që nuk...
Liverpool është mposhtur me rezultatin 2-0 në “San Paolo” nga Napoli. Dy golat e italianëve u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes, ndërsa më pas Napoli u fokusua më shumë te mbrojtja. Goli...
Odise Roshi u kthye protagonist në ndeshjen e Kombëtares ndaj Islandës po gjithashtu sulmuesi ka vijuar formën e mirë duke shënuar një gol dhe në kampionatin rus ku aktivizohet.Ai ka kaluar...
James Rodriguez u përfshi në një vorbull të vërtetë diskutimesh në merkaton e verës. Kolumbiani u mendua se do të largohej nga Madridi, duke qenë se marrëdhënia e tij me trajnerin Zinedine...
Presidenti i Interit, Steven Zhang, ka folur në lidhje me largimin e Mauro Icardit. Ai ka reaguar për herë të parë pas bashkimit të tij me PSG-në. Numri një i klubit zikaltër, vetëm 28 vjeç,...
Tragjedi në botën e futbollit, e ngjashme me atë të ish-kapitenit të Fiorentina, Davide Astori. Jairzinho Pieter, portieri i kombëtares së Curaçao, vdiq të hënën në grumbullim, në hotelin...
Neymar është një hap larg tejkalimit të numrit të golave të “Fenomenit” me Brazilin. Ky i fundit renditet në vendin e dytë të kësaj liste, vetëm pas Pelé (77 gola). Goleadorët më të...