Një futbollist holandez është vrarë në një pritë mbrëmjen e së mërkurës në Amsterdam. Dy burra qëlluan me armë zjarri nga një motoçikletë mbi makinën e futbollistit Kelvin Maynard, e...
Aksionet e klubit Tirana janë bllokuar sërish. Këtë herë nga shtetasi Abedin Treza(Preza), siç njofton Qendra Kombëtare e Biznesit. Në datën 13 shtator 2019, shtetasi Abedin Treza (Preza) ka bllokuar...
Liverpool është mposhtur me rezultatin 2-0 në “San Paolo” nga Napoli. Dy golat e italianëve u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes, ndërsa më pas Napoli u fokusua më shumë te mbrojtja. Goli...
Odise Roshi u kthye protagonist në ndeshjen e Kombëtares ndaj Islandës po gjithashtu sulmuesi ka vijuar formën e mirë duke shënuar një gol dhe në kampionatin rus ku aktivizohet.Ai ka kaluar...
James Rodriguez u përfshi në një vorbull të vërtetë diskutimesh në merkaton e verës. Kolumbiani u mendua se do të largohej nga Madridi, duke qenë se marrëdhënia e tij me trajnerin Zinedine...
Presidenti i Interit, Steven Zhang, ka folur në lidhje me largimin e Mauro Icardit. Ai ka reaguar për herë të parë pas bashkimit të tij me PSG-në. Numri një i klubit zikaltër, vetëm 28 vjeç,...
Tragjedi në botën e futbollit, e ngjashme me atë të ish-kapitenit të Fiorentina, Davide Astori. Jairzinho Pieter, portieri i kombëtares së Curaçao, vdiq të hënën në grumbullim, në hotelin...
Neymar është një hap larg tejkalimit të numrit të golave të “Fenomenit” me Brazilin. Ky i fundit renditet në vendin e dytë të kësaj liste, vetëm pas Pelé (77 gola). Goleadorët më të...
Leroy Sane po vazhdon me planin e tij të riaftësimit në Gjermani. Ai po pret që të rikthehet nga dëmtimi që mori në gju në finalen e Community Shield në finale kundër Liverpoolit. 23-vjeçari...
Kosova do të përballet ditën e sotme me Anglinë në fushën e këtyre të fundit, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Rëndësia e kësaj ndeshje është shumë e madhe, duke...