Lautaro rrezikon Kupën e Botës? Sulmuesi argjentinas kontakton ish-agjentët e tij

Ekziston frika nga sulmuesi i Interit dhe kombëtares argjentinase se mosmarrëveshjet me ish-agjentët e tij mund të kthehen në makth edhe më të keq se sa pyetja e thjeshtë ekonomike.

Ish-agjentët e Lautaros ankohen për një deficit mbi 10 milionë, me lojtarin që ka vendosur të japë një mandat për të negociuar një marrëveshje me avokatët e tij për të shmangur ndonjë problem.

Situata është duke u bërë, por Lautaro do të donte të shmangte çdo problem pasi i njëjti bashkatdhetar, Rodrigo De Paul, u përball me shqetësime të ngjashme./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume