“Learin e vrau policia”, Berisha lajmëron protestë sot para Ministrisë së Brendshme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka lajmëruar se do të ketë protestë sot në orën 18:00 para MInistrisë së Brendshme, pas vdekjes së Lear Kurtit.

Sipas demokratit, ai u vra nga dhuna e policëve, duke bërë fajor qeverinë.
Partia Demokratike do të protestopjë kundër kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendhshëm Bledi Çuçi dhe Ardi Veliut, drejtues i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore.

“Sot, në ora 18:00, protestë e fuqishme për vdekjen me dhunë të të riut, Lear Kurtit nga policë banditë të droguar të Ramës-Çuçit, dhe vrasjen e tij për së dyti nga krimineli i tyre me uniformë, Ardi Veliu. Sb”, shkruan Berisha në Facebook.
Protesta do të mbahet nën moton “Learin e vrau policia”, ndërsa, Berisha thekson se duhet t’i thuhet stop ekzekutimit të shqiptarëve.
 

Top ChannelLexo me shume