LIVE/ Real zhbllokon El Clasicon ndaj Barcelonës, shënon Benzema (VIDEO)

Bota e futbollit mban frymën në orën 16:15, pasi do të luhet El Clasico, një nga ndeshjet më të bukura dhe më të famshme në Botë.

REAL MADRID-BARCELONA 1-0

25’ Lewandowski humbet një shans të artë me portën e boshatisur nga fare pranë portës, pas një aksioni të gjatë të ekipit katalanas

GOOOL 12’ Real Madrid ka arritur që të gjejë golin e avantazhit me një aksion fantastik me kundërsulm. Benzema ishte në kohën dhe në vendin e duhur, pasi ndoqi aksionin e shpejt të Vinicius Junior

6’ Tentativë e rrezikshme e Vinicius Junior, por goditja e tij devijohet dhe përfundon jashtë

4’ Raphinha tenton me një goditje nga distanca, Lunin e ndal mjaft mirë

Formacionet

Real Madrid (4-3-3): Lunin; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Tchouaméni, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Sergi Roberto, Koundé, Eric, Balde; Busquets, Pedri, De Jong; Raphinha, Leëandoëski, Dembélé.

Lexo me shume