Lufta Rusi-Ukrainë, Zelensky: Do të rimarrim çdo gjë që është e jona

Ukrainasit duhet të rikthejnë paqen në tokën e tyre dhe të korrin një fitore historike për vendin e tyre.

Kështu ka deklaruar presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në një fjalim, sipas ukrinform.

“Nuk do t’i lëmë armikut askënd dhe asgjë që i përket Ukrainës. Ne do të marrim gjithçka që është e jona. Ne duhet të sigurojmë një fitore historike për vendin tonë

Ata kanë armë, raketa dhe UAV-të Shahed, të cilat i përdorin kundër Ukrainës. Ata ende kanë mundësinë të terrorizojnë qytetet tona duke shantazuar botën. Por ata nuk kanë asnjë shans sepse ne do tia dalim,” theksoi ai.

/abcnews.al

Lexo me shume