Luis Enrique mund të rikthehet në Barcelonë

Xavi Hernandez ka njëfarë besueshmërie, por nëse trajneri i ri nuk arrin ta nxjerrë Barcelonën nga rënia, atëherë klubi mund të marrë në konsideratë ndryshimin e timonierit. Sipas El Nacional, në këtë rast, katalanasit mund të ftojnë sërish Luis Enrique në urën e trajnerëve.

Vihet re se shumë klube po e ndjekin në mënyrë aktive Luis Enrique për momentin. Trajneri 52-vjeçar i kombëtares spanjolle, por mund të largohet nga ky post pas Botërorit në Katar.

Luis Enrique ka punuar tashmë me Barcelonën në sezonet 2014/2015, 2015/2016 dhe 2016/2017. Gjatë kësaj periudhe, skuadra fitoi një sërë trofesh, në veçanti dy tituj të La Ligës dhe trofeun e Ligës së Kampionëve. /G.D albeu.com/

Lexo me shume