Lumturia i kthehet në tragjedi, dronët vrasin çiftin të cilët prisnin fëmijën e parë

Një çift që prisnin fëmijën e tyre të parë janë vrarë në sulmin me dronë mëngjesin e sotëm në një ndërtesë banimi në Kiev, sipas një këshilltari të  ministrit të brendshëm ukrainas.

“Një familje e re vdiq pas një sulmi rus në ndërtesën e banimit në Kiev.

Bohdan dhe Victoria, 34 vjeç, u gjetën të dy të vdekur.

Është raportuar se ata ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë,”  shkruan në një mesazh në Twitter  Anton Gerashchenko.

“Është kaq e dhimbshme, na duhen sistem të tjera të mbrojtjes ajrore,” shtoi ai.

/abcnews.al

Lexo me shume