Makina del nga rruga, humb jetën 20-vjeçari nga Fushë-Kruja, dërgohet te Trauma shoferi

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në fshatin Arrameras të Fushë- Krujës.

Një makinë tip smart, e cila drejtohej nga Haxhi Vraja 20 vjeç ka dalë nga rruga duke përfunduar në shtratin e lumit Zeze.

Si pasoje e aksidentit ka humbur jetën pasagjeri Mirjan Tema 20 vjeç banori i Larushkrut ndërsa shoferi është dërguar tek Trauma në gjendje shoku.

Shkak i aksidentit, mësohet të jetë shpejtësia dhe një kthese e fortë në rrugë.

Njoftimi i policisë

Fushë Krujë/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor “Larushk – Fushë Krujë”, shtetasi H. D., 19 vjeç, duke drejtuar automjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Nga ky aksident, shtetasi M. T., rreth 20 vjeç, pasagjer në këtë automjet, ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

/Abcnews.al/ 

Lexo me shume