Man United mund ta lërë CR7 të shkojë në dimër, por paga e lojtarit e komplikon shumë situatën

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo shpreson të ndryshojë klubin në janar, por nuk do të jetë e lehtë.

Trajneri Eric ten Hag, siç ishte raportuar më parë nga shtypi britanik, aprovon largimin e hershëm të portugezit, i cili planifikoi të ndryshonte situatën në verë.

Sipas gazetarit Jamie Jackson, klubi mund të dëgjojë holandezin dhe të miratojë shitjen e Ronaldos në dimër, por mund të mos ketë asnjë të gatshëm të nënshkruajë përsëri me futbollistin 37-vjeçar, blerësit janë të frikësuar nga një pagë pothuajse. 600 mijë euro në javë, të cilat sulmuesi i merr sipas kontratës aktuale.

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola në 12 ndeshje të sezonit aktual për Manchester United. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume