Manchester United dëshiron transferimin e De Jong

Në janar, emri i Frenkie de Jong mund të kthehet në modë në tregun e transferimeve të Manchester United. Sipas asaj që mësohet nga “Sunday Express”, klubi anglez ka nisur punën për të rihapur negociatat dhe për të ofruar një lojtar për të cilin është ende shumë i interesuar për menaxherin Ten Hag.

Si eliminimi gjithnjë e më i mundshëm i Blaugranëve nga grupi i Ligës së Kampionëve (nga Interi, i cili pa dashje do t’u jepte dorë anglezëve) ashtu edhe përdorimi i pakët i tij nga trajneri Xavi mund të ndihmojnë në suksesin e marrëveshjes.

Shoqëruesi i tij, pavarësisht një marrëveshjeje për të cilën kishte tashmë  në verë, por që përfundoi duke u kërcyer, i ka mbajtur gjithmonë të gjalla kontaktet me “Djajtë e Kuq”./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume