Manchester United nuk do ta ndërpresë kontratën me Ronaldon

Manchester United nuk do ta ndërpresë kontratën me Cristiano Ronaldon.

Sipas gazetarit të Sky Sport, Florian Plettenberg, klubi nga Mançesteri nuk po mendon ende për ndërprerjen e kontratës me portugezin 37-vjeçar.

Kujtojmë se në minutën e 90-të të ndeshjes me Tottenhamin, Ronaldo u fut sfidues në dhomat e zhveshjes. Për këtë ai u pezullua nga stërvitja dhe u gjobit. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume