Marca shpall klubin më të mirë në Champions, ka befasi

Në raundin e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, Napoli u tregua përsëri më i fortë se Ajax,  pasi asgjësoi 6:1 në Amsterdam, pasoi një 4:2 relativisht modeste, por e sigurt. Kështu, “Napoli” fitoi fitoren e katërt radhazi në Ligën e Kampionëve, dhe tashmë i garantoi patjetër pjesëmarrjen në turin tjetër.

Napoli nuk është klubi i parë që siguron një vend në raundin tjetër, por klubi italian i ka fituar të katër ndeshjet, duke shënuar shumë gola për ndeshje dhe Marca e Spanjës e ka shpallur Napolin klubin më të mirë në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

“Napoli fiton falë triumfit futbollistik të Maradonës. Tani skuadra ka edhe një detyrë tjetër për të përfunduar, të zërë vendin e parë në grup në përballjen me Liverpool-in, të cilin e kanë mundur tashmë një herë, shkruan gazeta. /G.D abcnews.al/

Perfect Napoli beats Ajax 4-2 to reach Champs League last 16 |  StCatharinesStandard.ca

Lexo me shume