Mbappe do të largohet nga PSG në verë, sulmuesi i pakënaqur me transferimet dhe skemën 3-4-3 të Galtier

Kylian Mbappe ka gjasa të largohet nga PSG në verë.

Më herët u raportua se sulmuesi dëshiron të largohet nga skuadra parisiene në janar, pasi beson se është tradhtuar. Megjithatë, klubi nuk ka ndërmend ta lirojë lojtarin në merkaton e dimrit, por është gati të mendojë për shitjen e tij në verë.

Sipas Get French Football News, duke cituar Le Parisien, largimi i francezit në fund të sezonit ka më shumë gjasa. Mbappe është i pakënaqur me situatën në klub dhe është veçanërisht i zhgënjyer me presidentin e tij, Nasser Al-Khelaifi, për premtimet e thyera.

Pra, lojtarit iu premtua se do të nënshkruante “nëntën” këtë verë, por klubi nuk e bleu kurrë lojtarin për këtë pozicion. Përveç kësaj, Kilian është i shqetësuar që nën drejtimin e Christophe Galtier skuadra luan në formacionin 3-4-3. Mbappe beson se kjo marrëveshje i lejon Neymar dhe Lionel Messi të tregojnë cilësitë e tyre më të mira.

Më parë për sulmuesin ishte interesuar Real Madridi. Tani drejtuesit e Madridit janë pesimistë për shanset e transferimit të lojtarit, klubi beson se Mbappe thjesht po i bën presion PSG-së. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume