Mbingarkesa “prek” Real Madridin, Modriç “viktima” e radhës ndaj Leipzig

Ndeshjet e shumta dhe mungesa e rotacionit të shpeshtë te Real Madridi, po fillon të shkaktojë “viktimat” e parë te “galaktikët”.

Pas Benzema e Valverde, Encelotti nesër nuk do të ketë në dispozicion ditën e nesërme ndaj Leipzig edhe Luka Modriç.

Real Madridi është një nga skuadrat që ka bërë më pak rotacion gjatë këtij fillim sezoni, me stolin e “galaktivë” që nuk është shumë i pasur./abcnews.al

Lexo me shume